Wizyta Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wizyta Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa
wtorek, 13 czerwca 2017 roku
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Weronika Grabowska

W dniu 13 czerwca 2017 r. społeczność Naszej Szkoły zaszczycił swoją obecnością  Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, któremu towarzyszyli Ksiądz Sekretarz Tomasz Szmurło, Ksiądz  Proboszcz Prałat Kazimierz Siekierko, Ksiądz Wikariusz Tomasz Łapiński, Ksiądz Wikariusz Robert Solka.

Paweł Aleksiejuk przywitał Księdza Biskupa w imieniu całej społeczności II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Zaprosił do poznania, jak funkcjonuje szkoła – dumna z tradycji i świadoma wyzwań obecnych czasów: Jesteśmy jedną z najlepszych szkół w naszym województwie, osiągamy najwyższe wyniki. Dbamy o rozwój intelektualny naszej młodzieży, staramy się, aby nasi absolwenci byli ludźmi prawymi,  o otwartym sercu – aby BYĆ było dla nich ważniejsze niż MIEĆ.
Mam nadzieję, że ta wizyta zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także w naszych sercach i w pamięci Księdza Biskupa jako niezwykłe spotkanie.

Młodzież przywitała Księdza Biskupa poezją ks. Jana Twardowskiego i Natalii Arsieniewej.

Następnie głos zabrał dyrektor Andrzej Stepaniuk. Przypomniał, że już wcześniej, z okazji 70-lecia liceum, mieliśmy zaszczyt gościć Jego Ekscelencję w naszej szkole. Pan Dyrektor przeczytał wiersz Wiktora Woroszylskiego „Mowa” poświęcony Bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce. Zwrócił uwagę, że na Podlasiu od wieków współistnieją dwie kultury: polska i białoruska.

Na pamiątkę spotkania wręczył Jego Ekscelencji drobne upominki.

Ksiądz Biskup zwrócił się do wszystkich zebranych, podkreślając, jak wielką moc ma wiara. W swoim przemówieniu przypominał, że w pracy na rzecz społeczeństwa najważniejsza jest walka o wspólne dobro oraz szacunek do innych ludzi.

Zebrani byli zauroczeni osobowością Księdza Biskupa i jego poczuciem humoru. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.