ВЕРЫМ ! МОЖАМ ! ПЕРАМОЖАМ ! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

ВЕРЫМ ! МОЖАМ ! ПЕРАМОЖАМ !
piątek, 22 maja 2015 roku
Kategoria: Pozostałe

ВЕРЫМ ! МОЖАМ ! ПЕРАМОЖАМ ! – Z takim przesłaniem zwrócił się do abiturientów dyrektor Andrzej Stepaniuk przed pisemnym egzaminem maturalnym z języka białoruskiego. Niekonwencjonalne wystąpienie Dyrektora maturzyści nagrodzili oklaskami.

– Jest to symboliczne zamknięcie egzaminów maturalnych – powiedział pan dyrektor Andrzej Stepaniuk. – W tym roku bardzo ładnie złożyło się, że rozpoczęliśmy pierwszy dzień językiem ojczystym, czyli polskim. A kończymy drugim dla nas ojczystym, czyli białoruskim. To zwieńczenie naszej trzytygodniowej pracy w maju, a także naszej pracy w nauczaniu języka i literatury białoruskiej.

Wyniki matury CKE ogłosi dopiero za kilka tygodni, dokładnie 30.06.2015. Tego dnia Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przekażą wyniki do poszczególnych placówek szkolnych. Informacje te zawierać będą procentowe dane oraz wiadomości na temat progu wymaganego do zdania matury. Także 30 czerwca do szkół przekazane zostaną świadectwa dla tych uczniów, którzy egzaminy zdali.

Ostatnie chwile przed rozpoczęciem egzaminu pisemnego z języka białoruskiego.

Fot. Sławomir Niedźwiecki