IV edycja ogólnopolskiego interdyscyplinarnego konkursu: "Umarłym pamięć, żyjącym pojednanie" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

wtorek, 14 kwietnia 2015 roku

Uczniowie naszej szkoły brali udział w IV edycji ogólnopolskiego interdyscyplinarnego konkursu: "Umarłym pamięć, żyjącym pojednanie". Czterysta lat kontaktów polsko-syberyjskich" organizowanego przez Muzeum Pamięci Sybiru Oddział Muzeum Wojska w Białymstoku. Współorganizatorami Konkursu byli również: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Związek Sybiraków, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Białegostoku. Miło nam zakomunikować, że w kategorii prace multimedialne  /szkoły ponadgimnazjalne/ pierwsze miejsce zajął uczeń klasy Ia Michał Zinowczyk za pracę  "Życie na nieludzkiej ziemi".

Historia Polaka Stefana  Centomirskiego". Jest to praca, gdzie poprzez wybrane obrazy Sybiraka Stefana Centomirskiego autor prezentacji M. Zinowczyk  ukazał losy nie tylko pojedynczego człowieka ale zarazem tragedię tysięcy polskich rodzin na tej okrutnej ziemi.

Opiekunem ucznia był mgr Włodzimierz Wawulski.