Drugi dzień VII Zjazdu Absolwentów II LOzBJN - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Drugi dzień VII Zjazdu Absolwentów II LOzBJN
sobota, 25 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości

Najważniejszy dzień Zjazdu rozpoczął się nabożeństwem w cerkwi pw. Św. Archanioła Michała. Następnie odbyła się część oficjalna, podczas której zebrani w sali gimnastycznej wysłuchali słów organizatorów, gości i absolwentów. Jako pierwszy głos zabrał Piotr Bożko, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego oraz wicestarosta Bielska Podlaskiego, który podziękował wszystkim, którzy przysłużyli się do powstania, rozwoju i wysokiego poziomu Liceum.
Szanowni Państwo. Szkoła nasza jest szkołą szczególną. Dlaczego? Dlatego, że spędziliśmy tutaj najpiękniejsze lata. W okresie nauki w Liceum wchodziliśmy w dorosłość. Uczyliśmy się tutaj życia, zawiązywaliśmy przyjaźnie, które przetrwały długie długie lata. Właśnie na zjazdach widać, kiedy spotykają się ze sobą ludzie, jaki to ważny był czas, ile jest w nas wszystkich życzliwości i radości z tych spotkań. Pokazuje to, jak ważne są zjazdy i że warto je organizować.Nieważny jest tutaj wiek, nieważna jest data matury - tworzymy tutaj jedną wspólną rodzinę: i nauczyciele, i dyrektorzy, i pracownicy szkoły, i wszyscy absolwenci. - powiedział.

Absolwenci i zaproszeni goście obejrzeli także część artystyczną, przygotowaną przez obecnych uczniów i nauczycieli Liceum.

Zdjęcia z uroczystości

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy Zjazdu odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i absolwentów.

Dzisiejszy dzień zakończy się balem absolwentów, który rozpocznie się o godzinie 19. Wieczorem odbył się także specjalny "Podlaski koncert życzeń" Radia Racja, podczas którego uczestnicy zjazdu mogli złożyć życzenia bezpośrednio ze studia w naszej szkole.

Życzenia od uczestników Zjazdu
  • (załadowanie odtwarzaczy może potrwać dłuższą chwilę)

Życzenia od Radia Racja i Niwy

• Włodzimierz Czernikow

• Jan Połowianiuk

• Zespół AS

• Ewa Trofimiuk

• Zenaida Demianiuk i Halina Matwiejuk

• Życzenia dla Jarosława Iwaniuka

• Absolwenci 1991

• Mikołaj Pacewicz

• Jan Opaliński, Piotr Bożko i Andrzej Stepaniuk

• Alicja Wyszkowska-Kobus i Katarzyna Ignatiuk

Radio Racja sprawuje patronat medialny nad VII Zjazdem Absolwentów. W dzisiejszym dniu na jego antenie można było usłyszeć wywiady oraz z relacje uroczystości.

Relacje Radia Racja
  • (załadowanie odtwarzaczy może potrwać dłuższą chwilę)

Rozmowa z Aliną Dębowską na temat wystawy w bielskim ratuszu

• Rozmowa z Danutą Tymoszewicz i Eugeniuszem Chilkiewiczem