Minister Halicki w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Minister Halicki w Naszej Szkole
poniedziałek, 16 lutego 2015 roku
Kategoria: Uroczystości

16 lutego gościliśmy w Naszej Szkole Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego. Minister Halicki spotkał się z uczniami i kadrą pedagogiczną.

Dyrektor Andrzej Stepaniuk przedstawił historię i obecne funkcjonowanie szkoły. Nasze Liceum, utworzone tuż po wojnie, znane jest z wysokiego poziomu nauczania, sukcesów w olimpiadach przedmiotowych i stanowi ważny ośrodek rozwoju oświaty i kultury Białorusinów w Polsce. Minister Halicki zwiedził klasę historyczną sfinansowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W tym roku będzie więcej pieniędzy na projekty kulturalne i edukacyjne mniejszości narodowych – zadeklarował minister Halicki. – Wiele inicjatyw może liczyć na kontynuację, na start bądź też dofinansowanie na nieco wyższym poziomie niż poprzednio.

Fot. Dominika Nowicka