I Konkurs Wiedzy o Mediach - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

I Konkurs Wiedzy o Mediach
wtorek, 25 listopada 2014 roku

W I Konkursie Wiedzy o Mediach organizowanym przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju  wystartowało 7 naszych uczennic. Miło jest nam poinformować, że sześć z nich zostało zakwalifikowanych przez Komitet Okręgowy do udziału w eliminacjach II stopnia, które odbędą się 12 grudnia na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku. Są to:

Edyta Brzezińska klasa IIIc
Ewelina Daria Dobosz klasa IIIc
Ewelina Bolesta klasa IIIc
Magdalena Piekutin klasa IIIc
Barbara Jarocewicz klasa IIIc
Dominika Nowicka klasa Id

Opiekunem uczennic jest mgr Włodzimierz Wawulski

W Konkursie dla zainteresowanych tematyką medialną uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodami są indeksy na studia dziennikarskie na 15 uczestniczących w Konkursie uczelniach oraz staże w redakcjach Grupy Bauer (czasopisma, RMF, Interia). Dodatkową zachętę stanowią cenne nagrody rzeczowe ufundowane dla laureatów Konkursu przez głównego sponsora Sony Professional oraz przez NTT i JBL. Na etapie szkolnym należało napisać pracę na jeden z podanych tematów:

Obraz mojego pokolenia w mediach społecznościowych
Dziennikarz - idol, celebryta, autorytet?
Dziennikarz - zawód czy powołanie?
Media łączą czy dzielą pokolenia?
Życie społeczności lokalnej w mediach

Link do listy osób zakwalifikowanych