Fotoreportaż Uli Lipato z wycieczki do Mińska - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Fotoreportaż Uli Lipato z wycieczki do Mińska
poniedziałek, 13 października 2014 roku
Kategoria: Wycieczki

Link do zdjęć Uli Lipato

W dniach 29.09- 04.10 uczniowie naszej szkoły oraz liceum z BJN w Hajnówce mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Mińska. Wyjazd został zorganizowany w ramach nagrody dla finalistów i laureatów XX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Białoruskiego.

Wycieczka miała na celu m.in. zapoznanie się licealistów z Polski z uczelniami wyższymi na Białorusi. Swoje uczelnie zaprezentowali przedstawiciele Mińskiego Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego oraz Uniwersytetu Medycznego. Oprócz tego mieliśmy okazję zwiedzić muzea w Mińsku: poznaliśmy historię białoruskiego teatru i filmu, cofnęliśmy się w przeszłość w skansenie białoruskiej narodowej architektury drewnianej, a także zwiedziliśmy pałac Radziwiłów w Nieświżu. Przebywając tych kilka dni na Białorusi mogliśmy poznać kulturę oraz tradycje naszych wschodnich sąsiadów, a także podszkolić języki białoruski i rosyjski. Nie zabrakło także czasu na zakupy białoruskich pamiątek oraz smakołyków. Swoją monumentalną, ale wciąż rozwijającą się architekturą zachwycił nas Mińsk- stolica państwa, o którym tak dużo wiemy i które jest nam tak bliskie. Dzięki temu wyjazdowi zintegrowaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami z Hajnówki, którzy tak jak my mają tak niepowtarzalną okazję uczyć się języka białoruskiego. Serdecznie dziękujemy Pani profesor Annie Brzozowskiej bez której ten wyjazd z pewnością nie odbyłby się, a także Pani profesor Jolancie Grygoruk z liceum z BJN w Hajnówce, która także uczestniczyła w wyjeździe i przekazała nam wiele cennych informacji związanych z Białorusią oraz jej kulturą.

Aleksandra Warszycka