Konferencja "XX-lecie nauczania religii prawosławnej w szkołach" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Konferencja "XX-lecie nauczania religii prawosławnej w szkołach"
piątek, 4 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości

W dniu 4 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbyła się konferencja "XX-lecie nauczania religii prawosławnej w szkołach". Wśród gości konferencji byli m.in. Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Biskup Siemiatycki, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz nauczyciele religii.
O godzinie 9.00 w cerkwi pw. Św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim została odprawiona Św. Liturgia. W południe w budynku II Liceum Ogólnokształcącego z BJN została uroczyście rozpoczęta sesja jubileuszowa. Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Biskup Siemiatycki wręczył dyplomy uznania nauczycielom religii prawosławnej. Następnie wystąpili Dziekan Ks. mitrat Leoncjusz Tofiluk oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dyrektor Metropolii ds. Nauczania Religii Prawosławnej dr. Jan Zieniuk wygłosił referat "20 lat nauczania religii w szkole". Mgr. Elżbieta Aleksiejuk opowiedziała o znaczeniu katechezy w rozwoju religijnym dziecka w życiu przedszkolnym. Dr Izabela Kochan wygłosiła referat "Dyscyplina w szkole".

Następnie goście konferencji obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszego Liceum poświęcony ojcu Konstantemu Bajko: "Duszpasterz, nauczyciel i lekarz".

Konferencja zakończyła się otwarciem przez Ks. prot. mgr Sławomira Chwojko - Koordynatora Wizytatorów Religii Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej wystawy obrazującej dorobek XX-lecia nauczania religii w szkole.