Finał konkursu "Podlaska mozaika" 2014 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Finał konkursu "Podlaska mozaika" 2014
poniedziałek, 16 czerwca 2014 roku

16 czerwca odbył sie finał III edycja konkurs dla szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych „PODLASKA MOZAIKA.  W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”

„Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” to konkurs na pracę grupową lub indywidualną, pokazującą współistnienie w naszym regionie ludzi różnych kultur, religii i narodowości w nawiązaniu do historii lub w kontekście teraźniejszym.

Konkurs powstał ze względu na silną w naszym regionie potrzebę uczenia postaw otwartości, tolerancji i akceptacji dla „innych”.

W III edycji konkursu „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza.” zgłoszono 194 prace.

Wśród nagrodzonych prac są prace uczniów Naszego Liceum.

Prace zbiorowe uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

I miejsce – Hubert Sokołowski, Damian Sacharczuk, Jakub Maciejuk - gra planszowa „Podlaska mozaika”,  II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania  im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

III miejsce – wielokulturowy śpiewnik:  Maria Martyniuk, Marta Zinkiewicz, Marta Warszycka, Katarzyna Chmur, Patrycja Sędziak, Adrianna Szuj, Katarzyna Wasiluk, II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania  im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Prace indywidualne uczniów  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

II miejsce – Patrycja Szyrenos - gra planszowa „Strójka”,  II Liceum Ogólnokształcące
z Białoruskim Językiem Nauczania  im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

W kategorii "Filmy i prezentacje" wyróżnienie uzyskała Safia Nidae za prezentację "Podlasie w moich oczach" wykonaną w języku polskim i arabskim.

Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski

Organizatorami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz, współorganizatorami – VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Szczegółowe informacje na temat prac