Podziękowanie za uczestnictwo w programie Cisco Networking Academy - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Podziękowanie za uczestnictwo w programie Cisco Networking Academy
czwartek, 12 czerwca 2014 roku

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy podziękowanie za 1 rok aktywnego uczestnictwa w programie Cisco Networking Academy,

Lokalna Akademia Cisco Networking Academy funkcjonuje w Naszej Szkole od roku szkolnego 2012/2013. W ramach Akademii prowadzimy kurs IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Każdy zainteresowany programem uczeń Naszej Szkoły może bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Cisco Systems to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, jedno z największych w branży.
Początkowo Cisco zajmowało się jedynie produkcją urządzeń przeznaczonych do trasowania, jednak obecnie oferta obejmuje także zapory sieciowe, przełączniki, koncentratory, oprogramowanie wspomagające zarządzanie sieciami komputerowymi oraz wiele innych produktów i usług związanych z teleinformatyką.

Firma Cisco prowadzi szkolenia informatyczne w zakresie sieci komputerowych (różnorodne ścieżki tematyczne). Podstawowym poziomem Cisco jest CCNA (Cisco Certified Network Associate), kursem zaawansowanym jest CCNP (Cisco Certified Network Professional), a eksperckim - CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert). Istnieją także kursy pośrednie dotyczące bezpieczeństwa, sieci bezprzewodowych oraz innych zagadnień teleinformatycznych. Wszystkie kursy realizują teoretyczną (nauka przez internet) sferę poruszanych zagadnień oraz praktyczną (podczas laboratoriów w jednostce gdzie takie kursy są dostępne – szkoły wyższe, ale nie tylko). Zakończenie kursów objęte jest egzaminem końcowym oraz wydaniem certyfikatów ukończenia każdej części kursu oraz certyfikatem kursu jako całości – po pozytywnym zaliczeniu kursu końcowego.