VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie
czwartek, 4 kwietnia 2013 roku
Dodał: Gabriel Siegień

W dniu 4.04.2013r. opublikowano wyniki Olimpiady Net Masters Cup. Miło nam poinformować, że zespół w składzie: Mariusz Artemiuk i Adam Czerniakiewicz z kl. I A oraz Konrad Trusiuk z kl.I B zakwalifikowali się do półfinałów VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie. Gratulujemy! Opiekun mgr Sławomir Niedźwiecki.

Konkurs odbył się w dniach 12, 13, 19, 20 marca br. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego sprawdzili się rozwiązując on-line zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci. Ci, którym nie udało się przejść w drodze eliminacji on-line będą mogli wziąć udział w czerwcowym konkursie organizowanym przez magazyn CHIP i zdobyć "dziką kartę", która pozwoli na udział w Wielkim Finale.

Główna nagrodą w konkursie jest pakiet pełnej opieki na czas studiów – w tym stypendium oraz sprzęt elektroniczny dla członków drużyny. Dodatkową nagrodą ufundowaną przez program NEtAcad dla zwycięskiej drużyny i nauczyciela będą szkolenia w ramach programu Cisco Networking Academy przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego Cisco Certified Network Associate (CCNA) lub wyższe w przypadku osób posiadających już CCNA.

Partnerami merytorycznymi Net Masters Cup są - poza programem NetAcad - renomowane uczelnie wyższe i instytucje naukowe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami 1 ETAPU ONLINE.