Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie - Net Masters Cup! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie - Net Masters Cup!
środa, 20 marca 2013 roku

W dniach 12, 13, 19, 20 marca br. w naszej szkole odbywał się wyjątkowy konkurs - VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie - Net Masters Cup! Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klasy I A i II A. 3-osobowe drużyny pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego sprawdzili się rozwiązując on-line zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci. Najlepszy wynik 24/30 pkt. osiągnęła drużyna w składzie: Mariusz Artemiuk, Adam Czerniakiewicz i Konrad Trusiuk.

Główna nagrodą w konkursie jest pakiet pełnej opieki na czas studiów – w tym stypendium oraz sprzęt elektroniczny dla członków drużyny. Dodatkową nagrodą ufundowaną przez program NEtAcad dla zwycięskiej drużyny i nauczyciela będą szkolenia w ramach programu Cisco Networking Academy przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego Cisco Certified Network Associate (CCNA) lub wyższe w przypadku osób posiadających już CCNA.

Partnerami merytorycznymi Net Masters Cup są - poza programem NetAcad - renomowane uczelnie wyższe i instytucje naukowe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Polskie Towarzystwo Informatyczne.