XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej 2013 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej 2013
poniedziałek, 25 lutego 2013 roku

24.02.2013r. w Filharmonii Białostockiej odbyły się centralne eliminacje Konkursu Piosenki Białoruskiej 2013.

• I miejsce - zespół Spadczyna
  • III miejsce - tercet Magdalena Malinowska, Anna Gul i Patrycja Suproniuk
  • III miejsce –solistka Anita Jabłuszewska

Gratulujemy! Opiekun mgr Joanna Chilkiewicz

24 lutego w białostockiej filharmonii odbyły się centralne eliminacje XX Festiwalu Piosenki białoruskiej. Przedstawiciele Naszej Szkoły, również i na tym etapie poradzili sobie doskonale, mimo iż dziewczynom udzielił się stres. Szkolny zespół "Spadczyna"  także i tutaj porwał publiczność, która była zachwycona, a po występie, zarówno konkursowicze, jak i widzowie gratulowali udanego wykonania.  Zespół, nawet wśród tak dużej konkurencji, został nagrodzony pierwszym miejscem. Tercet, w składzie Anna Gul, Magdalena Malinowska i Patrycja Suproniuk, także podołał tak wysoko postawionej poprzeczce i zajął trzecie miejsce. Anita Jabłuszewska pięknie wykonała swoją piosenkę, za którą dostała trzecie miejsce. Natalia Rokicka, która także prezentowała się w kategorii soliści została nagrodzona trzecim miejscem. I tym razem gratulujemy wszystkim wykonawcom, a w szczególności Pani Joannie Chilkiewicz, której praca przyniosła tak znakomite efekty. Laureatów konkursu czeka jeszcze koncert galowy w Operze i Filharmonii Podlaskiej, który odbędzie się 2 marca się o godz. 16. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Aleksandra Warszycka