Bartek Bedeniczuk Mistrzem Polski juniorów młodszych na rok 2012 w skoku wzwyż - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Bartek Bedeniczuk Mistrzem Polski juniorów młodszych na rok 2012 w skoku wzwyż
poniedziałek, 23 lipca 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce odbyły sie w dniach 20_22.07.2012 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stolicy małopolski - Krakowie. Jednym z reprezentantów województwa podlaskiego był uczeń naszej szkoły Bartek Bedeniczuk, który po uzyskaniu kwalifikacji, startował w dwóch konkurencjach: w skoku wzwyż i trójskoku.

Konkurencją priorytetową był skok wzwyż w której Bartek był Mistrzem Polski w kategorii młodzików dwa lata wstecz. Po pasjonującym pojedynku finałowym stojącym na wysokim poziomie, pozostało czterech zawodników, którzy toczyli zaciętą walkę o podział medali. Wysokość 206 cm pokonał tylko Bartek, poprawiając swoją życiówkę o 6 cm i został Mistrzem Polski juniorów młodszych na rok 2012. Wynik ten to także nowy rekord województwa w kategorii juniora młodszego i nieoficjalne powołanie do centralnego szkolenia w ramach kadry Polski.

Lekkoatleci województwa podlaskiego reprezentowanego przez siedem klubów, wywalczyli łącznie dziesięć medali w tym jeden złoty dwa srebrne i siedem brązowych. Najlepszym klubem w kraju z kompletem trzech medali i sumą 106 pkt. został KS " Podlasie " Białystok, którego Bartek jest reprezentantem.

W drugiej połowie sierpnia odbędą się na Łotwie Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich w lekkiej atletyce w których Bartek Bedeniczuk będzie Nas reprezentował w skoku wzwyż. Gratulujemy!

Na zdjęciu Bartek Bedeniczuk - Mistrz Polski juniorów młodszych na rok 2012 i jego i wspaniały wynik !