Uroczystość zakończenia nauki klas trzecich w II LOzBJN w Bielsku Podlaskim - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Uroczystość zakończenia nauki klas trzecich w II LOzBJN w Bielsku Podlaskim
niedziela, 29 kwietnia 2012 roku
Kategoria: Uroczystości

27 kwietnia br. kolejny rocznik maturzystów kończy swoją naukę w murach naszego liceum. W tym dniu na sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie klas trzecich, które od 4 maja br. będą zmagać się z trudami egzaminu maturalnego.

Część oficjalna rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego. Na część artystyczną złożyły się występy Marty Malinowskiej (kl. III D) i zespołu "Spadczyna" (opiekun mgr Joanna Chilkiewicz).  Pan Dyrektor Andrzej Stepaniuk zwrócił się do maturzystów z ciepłymi słowami, dziękując za trzyletnią wspólną pracę i życząc przynajmniej 97 % na egzaminach maturalnych. Uroczystość zaszczycił Wicestarosta powiatu bielskiego Piotr Bożko. Pan Wicestarosta wystąpił jako: przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, absolwent  Liceum, a przede wszystkim jako dumny tata Arka. Syn Wicestarosty ukończył szkołę z wysokimi wynikami w nauce, został finalistą XXXVIII Olimpiady Geograficznej i jest aktualnym mistrzem szkoły w skoku wzwyż. W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Irena Jabłuszewska.

Podziękowania nauczycielom i Dyrekcji szkoły, w imieniu absolwentów złożyła Aleksandra Bagińska z kl. III B. W imieniu Samorządu Szkolnego zwróciły się do zebranych Marta Maksimczuk (kl. II D) oraz Justyna Demianiuk (kl. II C).  Zarówno wychowawcy klas trzecich, nauczyciele, jak i uczniowie nie kryli wzruszenia tą chwilą.

Podsumowaniem całorocznego wysiłku trzecioklasistów było wręczenie nagród dla najlepszych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wyróżnili się również na polu innych dziedzin:  sportu (puchary wręczył mgr Eugeniusz Bedeniczuk) i działalności społecznej. Szczególne słowa uznania należą się młodzieży, która podejmowała aktywne działania i inicjatywy w Klubie Spraw Polsko-Białoruskich (opiekun mgr Włodzimierz Wawulski). Absolwenci poszczególnych klas zapraszani byli po odbiór świadectw, listów gratulacyjnych i nagród, które odbierali z rąk Dyrektora Szkoły, Wychowawców, Wicestarosty i Przewodniczącej Rady rodziców.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i sukcesów!

Zapraszamy do oglądania fotoreportażu z uroczystości (fot. Katarzyna Kolata).

Fot. Katarzyna Kolata