ANIM@KCJA” II OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA NAJLEPSZĄ ANIMACJĘ, GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ I FILM DOKUMENTALNY - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

wtorek, 17 kwietnia 2012 roku

Z przyjemnością informujemy, że OSKAR i ERWIN CIULKIEWICZOWIE ZDOBYLI  II NAGRODĘ za film pt. „Łączy nas Orla” w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ ANIMACJĘ, GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ I FILM DOKUMENTALNY. Gratulujemy! Opiekun: Włodzimierz Wawulski

Celem konkursu było:

• stworzanie warunków do prezentacji twórczości młodzieży zajmującej się animacją i grafiką komputerową oraz filmem dokumentalnym,
  • promowanie młodych i kreatywnych artystów,
  • promowanie sztuk audiowizualnych.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Pierwsza edycja ograniczyła się do białostockich placówek. Kolejne miały zasięg wojewódzki i skierowana była do placówek edukacyjnych i pracy pozaszkolnej. Od 2010 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się cyklem dwuletnim.

Konkurs stawia na osoby nieznane, mające problem z przebiciem się do szerszego kręgu odbiorców. Konkurs jest medium, które pokazuje, że w twórczości amatorskiej jest szereg uzdolnionych, twórczych i wrażliwych osób.

Uroczyste otwarcie wystawy grafik, połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79A. W programie imprezy przewidujemy wykład poświęcony technikom wykonywania zdjęć 3D, który poprowadzi Andrzej Górski (absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższego Studium Fotografii przy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi;  Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie; nauczyciel-instruktor fotografii w MDK Białystok). Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.