"Zaprojektuj swoją przyszłość – WKU Bielsk Podlaski przewodnikiem Twoich decyzji” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 13 maja 2020 roku
Kategoria: Komunikaty

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA – jest to oferta szkolenia, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej. Mówiąc wprost – jest to oferta skierowana do osób, które w tym roku kończą naukę w Państwa szkole i chcieliby po szkole podjąć pracę. My oczywiście promujemy wybór właśnie ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ -  do której najkrótsza „droga wiedzie” poprzez realizację szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Szanowni Państwo, pełnienie zawodowej służby wojskowej daje poczucie stabilizacji, pewności o ciągłość pracy (służby). Zawód żołnierza cieszy się zaufaniem w społeczeństwie. Służba wojskowa to trudne wyzwanie i dodatkowe obowiązku w porównaniu do pracy na rynku „cywilnym”. Jednak świadomość wykonywania zadań, które mają ogromne znaczenie nawet dla bezpieczeństwa kraju oraz poczucie wagi i rangi zawodu żołnierza  motywują do działania. Jak wszyscy wiemy pieniądze nie są najważniejsze, jednak poczucie pewności, że należne wynagrodzenie wpłynie terminowo na przysłowiowe konto – jest istotne. Aktualnie młody człowiek w wieku poniżej 26 lat pełniący służbę wojskową w garnizonie Białystok sumarycznie otrzyma miesięczny „dochód” w wysokości 4400 zł „na rękę” (uposażenie zasadnicze + świadczenie mieszkaniowe).

TERYTORIALNA SŁUŻBA WOJSKOWA – jest to oferta przede wszystkim dla osób, które kontynuują jeszcze naukę w Państwa szkole (ukończone 18 lat) lub dla osób, które chcą wybrać inną drogę po szkole niż zawodowa służba wojskowa np. kontynuować naukę na studiach cywilnych, czy też podjąć inną pracę. Jednak chciałyby dodatkowo się zaangażować właśnie w działalność tzw. terytorialsów. W pierwszym etapie ochotnicy realizują szkolenie w trybie ciągłym (osoby bez przeszkolenia wojskowego -16 dni). Najbliższe szkolenie jest zaplanowane w okresie wakacyjnym – nie kolidującym z nauką w szkole. Następnie będą pełnili TSW już średnio tylko 2 dni w miesiącu – weekend, co też nie powinno stanowić trudności dla młodzieży kontynuującej naukę.

Oczywiście zapraszamy też wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły do dołączenia do „terytorialsów”. Realizacja szkoleń nie utrudni Państwu pracy zawodowej.

WOJSKOWY KOMENDANT UZUPEŁNIEŃ
W BIELSKU PODLASKIM
ppłk dypl. Mirosław DĄBROWSKI

Szczegółowe informacje wszyscy zainteresowani znajdą na przekazanych w załącznikach ulotkach/broszurach oraz plakatach. Ponadto zawsze zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Rekrutacji WKU w Bielsku Podlaskim.
Zapraszam Państwa do kontaktu z WKU w Bielsku Podlaskim poprzez:
Wydział Rekrutacji
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim