Maja Oksentowicz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Maja Oksentowicz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
środa, 15 stycznia 2020 roku

„Jestem z Was bardzo dumna i gratuluję Wam osiągnięć” powiedziała Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty, zwracając się do uczniów, którzy 13 stycznia br. podczas wojewódzkiej uroczystości wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej przyznane na rok szkolny 2019/2020 odebrali swoje wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Oksentowicz.

W uroczystości wziął udział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski. Minister, zwracając się do stypendystów, powiedział, że czuje się zaszczycony, iż osobiście może wręczyć dyplomy najwybitniejszym uczniom z województwa podlaskiego. Gratulując uczniom ich osiągnięć podkreślił, że są one również efektem pracy ich nauczycieli.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano 118 uczniom. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.