Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 15 grudnia 2019 roku

Dnia 13 grudnia w Instytucie Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak piszą organizatorzy współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej.

W kolejnej, VI już edycji Olimpiady zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych – walczyć będą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach, o cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów (m.in: aparaty fotograficzne, słuchawki, powerbanki, zestawy książek i kosmetyków). Patronat nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. II Liceum ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza reprezentowały: Karolina Górska klasa Ic oraz Anna Nikitiuk klasa IIIc. Do Olimpiady uczennice przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Miło nam jest  poinformować społeczność szkolną, że miejsce IV zdobyła i zakwalifikowała się do eliminacji centralnych Karolina Górska. Nagrodą, już na tym etapie, jest dwumiesięczny staż dziennikarski w Kurierze Porannym i Gazecie Współczesnej /Polska Press Grupa/. Gratulujemy!