Gala stypendialna 2019 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Gala stypendialna 2019
wtorek, 22 października 2019 roku

Dnia 18 października 2019 roku, podczas Gali stypendialnej, 51 najlepszych uczniów województwa podlaskiego otrzymało stypendia, za szczególne osiągnięcia w nauce, przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Stypendia wręczali wicemarszałek Stanisław Derehajło i członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski. Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2018/2019 to 4 tys. zł. Stypendium obejmuje okres 10 miesięcy nauki w poprzednim roku szkolnym i wypłacane jest jednorazowo. Miło nam jest poinformować, że stypendia otrzymali:

Julia Bańkowska – laureatka szczebla centralnego Olimpiady Języka Białoruskiego, średnia ocen na koniec roku szkolnego 5.22, uczennica klasy IIId;

Adam Zabrocki – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. Laureat szczebla wojewódzkiego. Średnia ocen 5.75. Adam został zgłoszony do stypendium przez Gimnazjum nr 3 im J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, od września 2019 roku jest uczniem naszej szkoły, klasy IA/C.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!