LOKALNA AKADEMIA CISCO - VIII edycja - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

LOKALNA AKADEMIA CISCO - VIII edycja
niedziela, 8 września 2019 roku

LOKALNA AKADEMIA CISCO
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software 5.0 - (szkolenie bezpłatne)

W bieżącym roku szkolnym po raz ósmy otwieramy akademię lokalną w programie Cisco Networking Academy. Będziemy prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zainteresowani uczniowie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Kurs zapewnia:
  • Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
  • Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
  • Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności.

Szczegóły dotyczące kursu:
IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.
Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputer osobisty, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci. Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.
Kurs stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień IT takich, jak: komputery osobiste, urządzenia peryferyjne, systemy operacyjne. Uczniowie biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i laboratoriach, które pozwalają im poznać elementy budowy komputerów i oprogramowania oraz zdobyć praktyczne umiejętności związane z obsługą komputera i rozwiązywaniem typowych problemów.
Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia.  Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu.