XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
czwartek, 13 czerwca 2019 roku

Dnia 23 maja 2019 roku od 10:00 do 14:00 realizowany był Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIB naszego LO wraz z rówieśnikami z I LO im. Tadeusza Kościuszki.

Wydarzenie to odbyło się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.

Przeprowadzone zostały warsztaty i prezentacje przygotowane przede wszystkim przez studentów UMB.
Uczestnicy wzięli udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych.

Nie zabrakło rówież badań profilaktycznych: słuchu, narządu głosu, ciśnienia krwi.
Licealiście odwiedzili również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny i gabinet ginekologiczny.

Uzupełnili również wiedzę na temat rektutacji na studia, dające możliwość kształcenia się na 15 różnych kierunkach.

Przyszłość leży w naszych rękach!

Mariola Gieraczyńska