Gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik
niedziela, 19 maja 2019 roku
Kategoria: Pozostałe

9 maja br. gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik – białoruski bard oraz pisarz. Jest on m.in. autorem książki pt.: „Быў у пана верабейка гаварушчы”, za którą w 2017 r. otrzymał dwie prestiżowe nagrody literackie – Nagrodę literacką imienia Jerzego Giedroycia oraz Nagrodę literacką imienia Alesia Adamowicza.

Podczas spotkania uczniowie I klas mieli okazję posłuchać artysty oraz jego rozśpiewanej rodziny. Bard zaprezentował kilka własnych utworów, utworów do słów klasyków literatury białoruskiej oraz piosenek, do których inspiracją był folklor białoruski. Koncert został nagrodzony gromkimi oklaskami. Wszyscy, którzy chcieli jak najdłużej przebywać w niezwykłej atmosferze koncertu oraz twórczości naszego gościa, mogli kupić płytę CD pt.: „Дарога на Вільню”, na której znalazło się 12 piosenek z jego repertuaru .

Wszyscy mamy nadzieje, że nie było to ostatnie spotkanie z tym niezwykle interesującym twórcą.

dr Anna Demianiuk