Pielgrzymka uczniów klas trzecich do Wojnowa - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Pielgrzymka uczniów klas trzecich do Wojnowa
środa, 24 kwietnia 2019 roku
Kategoria: Wycieczki

Dnia 17 kwietnia odbyła się pielgrzymka tegorocznych maturzystów do monasteru pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Wojnowie. Uczniowie mieli okazję przystąpić do sakramentów oraz pomodlić się w intencji zbliżających się egzaminów dojrzałości. Po Św. Liturgii, odsłużonej przez ks. Pawła Zabrockiego oraz ks. Mirosława Niczyporuka  młodzież miała do wykonania posłuszanije, czyli prace fizyczne na rzecz cerkwi. Każdy z uczestników pielgrzymki w jakiś sposób pomógł przy wiosennych porządkach na terenie monasteru.

Pielgrzymka odbyła się dzięki uprzejmości Pani Ewy Ostapkowicz, która zabrała nas w to święte miejsce, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również wychowawczyniom klas trzecich: Pani Mirosławie Maleszewskiej, Pani Eugenii Opalińskiej oraz Pani Iwonie Annie Czyżyk, które razem z nami uczestniczyły w pielgrzymce. Spasi Hospodi!

Weronika Niczyporuk

ks. Mirosław Niczyporuk