XX finał Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

XX finał Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
wtorek, 19 marca 2019 roku

W dniach 21-22.02.2019 z błogosławieństwa Metropolity Sawy odbył się ostatni - III etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej olimpiady było “Pojęcie patriotyzmu w świetle 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cerkiew prawosławna w Polsce w latach 1918-2018″. Organizatorem olimpiady była Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.

Zmagania uczestników rozpoczęły się we czwartek, 21 lutego, od testu, zaś w piątek uczestników czekała odpowiedź ustna. Naszymi opiekunami byli pani profesor Ewa Ostapkowicz i ks.Paweł Zabrodzki, którzy dopilnowali, aby  uczniowie solidnie przygotowali się do olimpiady. Pobyt olimpijczyków w Białymstoku dodatkowo został wzbogacony przez realizację programu edukacyjnego „Szlakiem dawnych białostockich cerkwi". Dzięki temu młodzież zapoznała się z historią niegdyś istniejących białostockich świątyń.

Do III etapu olimpiady zakwalifikowało się 14 osób reprezentujących licea i technika w Polsce w tym naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów i co ważne, każdy z nich został nagrodzony. Tak więc, tytuł laureata otrzymali:

• Wieremiejuk Jakub
  • Fionik Maksym