Dni otwarte - 5,6.03.2019 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dni otwarte - 5,6.03.2019
środa, 6 marca 2019 roku

Fot. Natalia Stepaniuk

W dniach 5 i 6 marca br. gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych SP podczas Dni Otwartych, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.

Na Dzień Otwarty zaplanowanych jest zawsze wiele atrakcji. Uczniowie oprowadzają gości po szkole zapoznając z jej licznymi atutami, opowiadają co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, drużyny sportowe, jakie organizacje działają na terenie szkoły itp. W salach lekcyjnych odbywają się przeróżne pokazy i prezentacje. Ważnym akcentem wizyty gimnazjalistów w naszym liceum jest również spotkanie z dyrektorem szkoły oraz prezentacja zawierająca ofertę profili na kolejny rok szkolny.

Zarówno po ukończeniu szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, istnieje możliwość rozwijania swoich zainteresowań w następujących kierunkach:

• politechnicznym (matematyka, informatyka, fizyka),
  • medycznym (biologia, chemia),
  • prawno–humanistycznym (historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski, język  rosyjski),
  • ekonomiczno–politechnicznym (matematyka, geografia i język angielski lub język rosyjski).

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim znajduje się wśród najlepszych szkół województwa podlaskiego w rankingu organizowanym przez miesięcznik i portal Perspektywy. Według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2019 ogłoszonego 10.01.2019r. Liceum uplasowało się na 12. miejscu w województwie podlaskim.
W Podrankingu Olimpijskim 2019 II LO znalazło się na 1. miejscu w województwie i 22. miejscu w Polsce.

Fot. Natalia Stepaniuk