Inżynier firmy Microsoft, światowej klasy ekspert od spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieci, z wizytą w naszej szkole! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Inżynier firmy Microsoft, światowej klasy ekspert od spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieci, z wizytą w naszej szkole!
piątek, 11 stycznia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Całej społeczności szkolnej jest niezwykle miło, kiedy absolwenci po latach odwiedzają swoją szkołę i ciepło wspominają spędzone w niej lata, jeszcze milej, kiedy osiągają sukcesy w życiu, a najbardziej miło, jeżeli chcą spotkać się z młodzieżą i udzielić jej rad i wskazówek, jak takie sukcesy osiągać. Adam Zabrocki - pracujący obecnie w USA w firmie Microsoft przy najnowszych produktach firmy, absolwent naszego liceum z roku 2004  - podczas każdej wizyty w rodzinnym mieście znajduje chwilę, by odwiedzić szkołę i zamienić kilka słów ze swoim  wychowawcą Panem Ireneuszem Krasowskim. 

Nie zawsze czas pozwala mu na dłuższe rozmowy. 10 stycznia br. udało się wygospodarować kilka cennych godzin i Adam mógł spotkać się również z uczniami. Podczas  rozmowy, bo tak należy nazwać to spotkanie, opowiadał o swojej pasji, jaką jest informatyka, studiach na Politechnice Wrocławskiej i pracy. Tym ostatnim zagadnieniem, a szczególnie pracą w szwajcarskim CERNie  zdołał zaciekawić nawet największych malkontentów. Gdyby nie napięty grafik, opowieściom Adama nie byłoby końca.

Końcowy wniosek wypływający z dyskusji jest jeden: sukces = pasja + ogrom pracy własnej + odrobina szczęścia.

Do zobaczenia podczas kolejnej wizyty w Bielsku!Wstecz