W marcu i kwietniu mieliśmy okazję współpracować z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku

W dniu 12.03.2018 doradczynie zawodowe p. Kinga Kaja Brajczewska oraz p. Małgorzata Półtorak przeprowadziły z uczniami klasy III D w naszej szkole warsztaty „Kariera 2.0, czyli jak planować karierę zawodową w dynamicznie zmieniających się warunkach”, które obejmowały zagadnienia związane z planowaniem drogi edukacyjno – zawodowej. Wyjaśniono, na czym polega zmiana w podejściu do planowania kariery we współczesnym rynku pracy, jak budować osobisty „kapitał kariery” oraz jakie czynniki wpływają na wybór drogi edukacyjno-zawodowej. Spotkanie z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku było również okazją do rozmowy na temat znaczenia wyznaczania celów oraz identyfikowania posiadanych przez uczniów kompetencji oraz wartości zawodowych.

Zostały również wykonane badania testowe „Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych”, które umożliwiły diagnozę zainteresowań zawodowych uczniów   tzn. potencjału w zakresie wiedzy i umiejętności, silnych ustosunkowań emocjonalnych oraz wewnętrznych motywacji. Uzyskany profil zainteresowań zawodowych mógł być interpretowany w kategoriach konkretnych grup zawodowych lub kierunków kształcenia, najbardziej odpowiednich dla danej osoby.
W dniach 11-13 kwietnia 2018r. p. Kinga Kaja Brajczewska przeprowadziła  trzydniowe konsultacje indywidualne z 27 uczniami, którzy wykonali badanie testowe „Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych”.
Organizatorem spotkań był wychowawca klasy III D Walery Skrundź.