Młodzi adepci teologii - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Młodzi adepci teologii
poniedziałek, 19 marca 2018 roku

W dniach 6-7 marca w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbyły się centralne eliminacje XIX edycji Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej.

Do III etapu Olimpiady zakwalifikowało się 17 osób reprezentujących licea i technika w Polsce. Tegorocznym tematem przewodnim była „Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego i św. Jana Chryzostoma. Historiografia i analiza teologiczno-liturgiczna”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Karolina Kadłubowska, Joanna Kobus, Michał Kozłowski i Piotr Świderski. Zmagania uczestników rozpoczęły się we wtorek, 6 marca, od testu, zaś w środę uczestników czekała odpowiedź ustna. Po podsumowaniu punktów ogłoszono następujące wyniki:
Laureatem został
Michał Kozłowski
zaś tytuł Finalisty otrzymali

• Joanna Kobus
  • Karolina Kadłubowska
  • Piotr Świderski

Naszych reprezentantów przygotowywała Pani Ewa Ostapkowicz.

Karolina Kadłubowska