Twoja przyszłość w II LO z BJN - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Twoja przyszłość w II LO z BJN
czwartek, 15 marca 2018 roku

Fot. Sandra Gul

15 marca 2018 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Bielsku Podlaskim we współpracy z Urzędem Miasta Bielsk Podlaski zorganizowali Targi Edukacyjno-Zawodowe pod hasłem: „Twoja przyszłość w Twoich rękach”. Głównym celem targów było uświadomienie młodzieży w jak dużym stopniu ich przyszłość zależy od trafnego i przemyślanego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, zaprezentowanie gimnazjalistom aktualnej i pełnej oferty edukacyjnej wszystkich szkół średnich działających na terenie powiatu bielskiego oraz przygotowanie ich do świadomego i efektywnego planowania kariery i wyboru własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim. Podczas targów zwiedzający mogli zapoznać się m.in. z bogatą ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

NASZA SZKOŁA STAWIA NA JAKOŚĆ NAUCZANIA!

Nasi absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w kraju. Dajemy możliwości poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole „Spadczyna”, redagując szkolną gazetkę „Lawa”,  pracując  w radiowęźle, współtworząc stronę internetową Liceum, tworząc spektakle w grupie teatralnej, poznając język niemiecki, jako trzeci język obcy. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem, ucząc się w liceum – koniecznie przyjdź do nas.
Szkoła znajduje się wśród najlepszych Szkół Województwa Podlaskiego w rankingu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2018 ogłoszonego 10.01.2018r. szkoła uplasowała się na 15. miejscu w województwie podlaskim. W Podrankingu Olimpijskim 2018 II LO znalazło się na 4. miejscu w województwie i 49. miejscu w Polsce.
W naszym Liceum uczą się  absolwenci  gimnazjów:  Nr  1,  2,  3  z Bielska Podlaskiego, z Augustowa, Bociek, Czeremchy, Czyż, Grodziska, Hajnówki, Kleszczel, Nurca Stacji, Mielnika, Narewki, Narwi, Orli, Siemiatycz, Wyszek, Soligorska na Białorusi.

Od klasy drugiej można rozszerzać przedmioty w następujących kierunkach:

• politechnicznym (matematyka, informatyka, fizyka)
  • medycznym (biologia, chemia)
  • prawno – humanistycznym (historia, j. angielski, j. rosyjski)
  • ekonomiczno – politechnicznym (matematyka, geografia i j. angielski lub j. rosyjski)

Ty również możesz być wśród nas!

ZAPRASZAMY!