Dzień przedsiębiorczości 23.03.2018 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dzień przedsiębiorczości 23.03.2018
środa, 14 marca 2018 roku

Piętnasta edycja programu odbędzie się 23 marca 2018 r.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 - 2018

Dzień przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Istotą projektu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się
w świecie finansów.

Warunkiem przystąpienia do Dnia przedsiębiorczości jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl  oraz przesłanie potwierdzenia zgłoszenia do koordynatora projektu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Najbliższy Dzień przedsiębiorczości odbędzie się 23 marca 2018 roku.

To już XV edycja projektu!

Co roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczy ponad 40 000 uczniów z około 700 szkół oraz prawie 15 000 firm i instytucji.