Aleksandra Kaliszuk zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

piątek, 8 grudnia 2017 roku

Dnia 8 grudnia w Łomży odbyły się eliminacje okręgowe II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Mateusz Maciej Bociuk klasa IIa
  • Aleksandra Kaliszuk klasa IId
  • Magdalena Leonkiewicz klasa IId
  • Julia Wawrysiuk klasa Ia

W Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży uczestnicy zmagali się z testem obejmującym swoim zakresem różne aspekty bezpieczeństwa narodowego Polski. Pytania dotyczyły również organizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz organizacji i działania Paktu Północnoatlantyckiego. Miło nam poinformować, że:

• I miejsce zajęła Aleksandra Kaliszuk /nagroda ufundowana przez Aeroklub Białostocki to lot szybowcem/,
  • II miejsce Magdalena Leonkiewicz /nagroda ufundowana przez Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu to tablet/
  • X miejsce Julia Wawrysiuk /nagrody rzeczowe/

Wszyscy finaliści od pierwszego do dziesiątego miejsca eliminacji okręgowych /wśród nich trzy uczennice naszej szkoły/ będą reprezentować Okręg Podlaski na eliminacjach centralnych, które odbędą się w marcu 2018 roku w Warszawie. Opiekunem uczennic był Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!