Magdalena Michalewicz- Podwójna Wicemistrzyni Polski 2017 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Magdalena Michalewicz- Podwójna Wicemistrzyni Polski 2017
środa, 13 września 2017 roku
Kategoria: Sport

"Sukces z poprzedniego roku nie satysfakcjonował mnie na tyle, aby spocząć na laurach i zakończyć przygodę ze sportem i lekkoatletyką".

Będąc w klasie drugiej weszłam do wyższej kategorii wiekowej- junior (U20), tym samym byłam najmłodsza w tym dwuletnim przedziale. W tym roku, w przeciwieństwie do poprzednich lat Mistrzostwa Polski, które zawsze są imprezą docelową tym razem odbyły wcześniej-07-09.07.2017r. w Toruniu. Prawdą jest to iż po zakończeniu roku szkolnego nie miałam wiele czasu na dokładne przygotowania i musiałam razem z trenerem (Bazylim Leszczyńskim) rozpocząć je już w trakcie jego trwania. Krótko po rozpoczęciu wakacji wyjechałam na kadrę przygotowawczą w Olecku, gdzie trenowałam pod bacznym okiem wojewódzkiej kadry trenerskiej.

Na MPJ-ach startowałam jako zawodniczka jednego z lepszych klubów la na Podlasiu mianowicie K.S. Podlasie Białystok. Niestety z powodu kontuzji, która spowodowała sporą przerwę w treningach zrezygnowałam ze startu indywidualnego (do którego również się zakwalifikowałam) na rzecz dwóch sztafet- 4x100m. oraz 4x400m, Na szczęście oba starty i założenia co do nich razem z klubowymi koleżankami zrealizowałyśmy w 100%. Udało nam się wywalczyć dwa srebrne medale! Jednocześnie zyskując miano podwójnych wiecemistrzyń Polski w roku 2017.

Po powrocie dostałam propozycje startu w seniorskiej sztafecie (4x400) na równie ważnej imprezie- Mistrzostwach Polski Seniorów (U23), co jest znacznie wyższą kategoria wiekową niż ta, w której startuje teraz. Niestety szanse biegania z największymi gwiazdami lekkoatletyki takimi jak: Joanna Jóźwik czy Iga Baumgart musiałam odpuścić ze względu na swój stan zdrowotny.

Sezon bieżącego roku pomimo wszystko mogę zaliczyć do bardzo udanych, pomimo sporych problemów ze zdrowiem, które co prawda pozbawiły mnie możliwości startu na moim  drugim dystansie, równie ważnym- 200m., udało mi się pobić dotychczasowy rekord życiowy na 400m. jednocześnie, po raz kolejny ustanawiając nowy rekord szkoły. Teraz skupiam się na regeneracji i pozbyciu wszystkich dolegliwości, a następnie rozpoczynam okres przygotowawczy do kolejnego sezonu.

Magdalena Michalewicz, kl. III C