II miejsce uczniów naszej szkoły w Finale Konkursu „Startup na 5” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

II miejsce uczniów naszej szkoły w Finale Konkursu „Startup na 5”
środa, 21 czerwca 2017 roku

Laureaci II miejsca podczas wręczenia nagród z Panem Adamem Hamryszczakiem - Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Fot. Marta Zinkiewicz

Fotoreportaż w wydarzenia

20 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Wielki Finał konkursu „Startup na 5”. Z przyjemnością informujemy, że zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Maciej Bociuk, Magdalena Kustyniuk, Ewelina Sadowska, kl. I AC zdobył II miejsce za projekt „Kosze na śmieci SAKUBO” Gratulujemy! Opiekunem zespołu jest Sławomir Niedźwiecki. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu za projekt „Wear Your App”.

Event otworzył Prezes Zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego – Pan Tomasz Małecki. Następnie wystąpił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju – Pan Adam Hamryszczak, który podziękował zespołom uczniowskim i nauczycielom za udział w konkursie oraz pogratulował wysokiego poziomu  realizowanych startapuów.  Kolejnym punktem programu była wycieczka po LPNT.

Przed prezentacjami zespołów wystąpili przedstawiciele startapów wyikubowanych w LPNT: Pan Marcin Stachyry NEXBIO sp.zo.o. oraz Michał Martynowski BOXLO Sp. z o.o.

Prezentacje pomysłów odbyły się w następującej kolejności:

• Województwo warmińsko-mazurskie
  • Województwo podlaskie (reprezentował zespół uczniów z II LO z BJN w Bielsku Podlaskim)
  • Województwo świętokrzyskie
  • Województwo lubelskie
  • Województwo podkarpackie

Kolejnym punktem spotkania była ocena prezentacji konkursowych, wystąpienie mentora/przedstawiciela komisji oraz  zaprezentowanie zwycięskich zespołów. Nagrody laureatom wręczył Pan Adam Hamryszczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Lista laureatów konkursu:

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu – tytuł projektu: „Wear Your Ap
  2. II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim – tytuł projektu: „Kosze na śmieci Sakubo”
  3. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach – tytuł projektu: "Z dna beczki - reaktywacja" - Bednarstwo i tradycja i nowoczesność
  4. Liceum Ogólnokształcące im. M Curie-Skłodowskiej w Kołaczycach – tytuł projektu: „Clean Car”
  5. Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim – tytuł projektu: „Int-Med - Inteligentna Medycyna”

Podczas całego eventu obecni byli reporterzy Radia ESKA, TOK FM oraz TVP 3 Lublin. Miłym akcentem było spotkanie z absolwentką naszej szkoły Martą Zinkiewicz, która przybyła na wydarzenie w charakterze dziennikarki.

Wydarzenie zakończyło spotkanie networkingowe z prelegentami i ekspertami.

Na czym polegał konkurs?

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, 3-osobowe grupy uczniów przedstawiły swoje pomysły biznesowe w formie prostych wniosków o dofinansowanie. Najlepszych 20 wniosków zostało ocenionych przez grono ekspertów z platform startowych. Było to osoby, które na co dzień pracują w środowisku startupów.

5 najlepszych zespołów wzięło udział w drugim etapie – evencie „Startup na 5-tkę” 20 czerwca na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Finaliści osobiście zaprezentowali swoje pomysły przed gronem startupowych ekspertów.

Główną nagrodą w konkursie była możliwość zdobycia unikatowego doświadczenia - spotkania z ekspertami startupowymi i przetestowania na własnej skórze, jak działają startupy i dotacje unijne. Finaliści otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu  byli:  Ministerstwo Rozwoju i firma Exacto Sp. z o.o.

Filmik z wydarzenia