Wielki sukces uczniów z Zespołu Szkół im. Ziemi Orlańskiej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wielki sukces uczniów z Zespołu Szkół im. Ziemi Orlańskiej
piątek, 21 października 2016 roku

Relacja z uroczystości. Ekipa z Orli prezentuje się od 56 min

Wielki sukces w XIX konkursie HISTORIA BLISKA ogłoszonym przez Ośrodek KARTA w  styczniu 2016 odnieśli uczniowie z Zespołu Szkół z d.n.j.b. im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Zdobyli oni I Nagrodę za film „PRL- mit bohatera”, pokazujący spór o pamięć w odniesieniu do relacji polsko-rosyjskich/radzieckich przy zmianie patrona, którym był żołnierz radziecki, który zginął w walce z Niemcami w 1944/45 na terenie wsi; opiekunowie: Elżbieta Ciulkiewicz i Dariusz Horodecki. Szczególnie jest nam miło, że trzech filmowców z 6-osobowej grupy twórców filmu jest obecnie uczniami naszej szkoły. Są to: Mateusz Karpiuk, Natalia Mirończuk, Grzegorz Taranta. Gratulujemy i mamy nadzieję, że będą dalej rozwijali swoje pasje i zainteresowania.

Podsumowanie konkursu