Otwarcie wystawy "Byliśmy, jesteśmy, będziemy" Mirosława Zdrajkowskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Otwarcie wystawy "Byliśmy, jesteśmy, będziemy" Mirosława Zdrajkowskiego
piątek, 23 września 2016 roku
Kategoria: VIII Zjazd Absolwentów

Dzisiaj rozpoczął się VIII Zjazd Absolwentów. Jest to wielkie wydarzenie dla naszego liceum. Po długim lub krótszym upływie czasu absolwenci wszystkich roczników II LO z BJN mogą się spotkać i powspominać najlepsze czasy.

Przed oficjalnym rozpoczęciem zjazdu, w Muzeum w Ratuszu Miejskim odbył się wernisaż wystawy Mirosława Zdrojkowskiego (absolwenta II LO). Wystawę pod tytułem ,,Byliśmy, jesteśmy, będziemy” poprzedziła krótka część artystyczna w muzealnej sali na górze.
Tematem przewodnim były umieszczone na ścianach ręczniki. Goście mogli usłyszeć znakomite wiersze Andrzeja Salnikowa oraz Barbary Góralczuk oraz piosenki w języku polskim jak i białoruskim.
(W części słowno muzycznej udział wzięli uczniowie naszego liceum Michał Skorbiłowicz oraz Daria i Magdalena Malisz).
Wernisaż jak można było się spodziewać był udany. Następnie byli uczniowie Białoruskiego Liceum udali się do szkoły na jak śmiem prognozować najlepszy Zjazd Absolwentów w historii zjazdów.
Wszystkim tym, którzy zdecydowali się przyjechać na VIII Zjazd życzymy udanego czasu i dobrej zabawy!

Magda Malisz

Opracowanie Grzegorz Ignatowicz