Niezwykli Goście w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Niezwykli Goście w Naszej Szkole
sobota, 10 września 2016 roku
Kategoria: Pozostałe

9 września w naszej szkole zawitali Niezwykli Goście, którzy spędzili tutaj cały dzień. Byli to misjonarz z Brazylii-Mario Rocha Bonfim oraz Kokob Awetehey.

Kokob jest studentem z Etiopii, lecz studiuje informatykę na Politechnice Śląskiej-publicznej wyższej uczelni technicznej w Gliwicach. Zapytany w jakim języku są przeprowadzane zajęcia, odpowiedział, że wszystkiego uczy się jedynie w języku angielskim.
Mario odwiedza naszą szkołę już kolejny raz. Tym razem uczył nas jak mówić po portugalsku "Jestem Polakiem/Polką"-"Sou Polones/Polonesa" oraz innych zwrotów takich jak:

Cześć-Hello-Olá
Do widzenia-Goodbye-Adeus
Nazywam się...-My name is...-Chamo me...
Jak masz na imię?-What is your name?-Como se chama?
Jak się masz?-How are you?-Como está/como estás?

Misjonarz opowiadał również o tym, że stara się założyć monaster w Brazylii.
Oboje przywitali i przedstawili się w języku polskim co, trzeba przyznać, wyszło im bardzo dobrze.
Zajęcia były przeprowadzone z humorystycznym akcentem, w języku angielskim. Prezentacja przyszykowana przez gości była bardzo interesująca.
Uczniowie byli szczęśliwi, że mogli spotkać takie osoby, poznać kulturę innych państw oraz użyć języka angielskiego w praktyce.

Ewelina Samosiuk

Fot. Ewelina Samosiuk