Radni Powiatu Poznańskiego interesują się nauczaniem o wielokulturowości. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Radni Powiatu Poznańskiego interesują się nauczaniem o wielokulturowości.
wtorek, 14 czerwca 2016 roku
Kategoria: Pozostałe

Nasza Szkoła jest jedną z niewielu szkół w Polsce, gdzie nauczanie o wielokulturowości jest szczególnie podkreślane. Specyfika szkoły zainteresowała Radnych Powiatu Poznańskiego, których mieliśmy zaszczyt gościć w Naszej Szkole 14 czerwca br.

Radni spotkali się z dyrektorem szkoły Andrzejem Stepaniukiem, przedstawicielami kadry pedagogicznej i uczniami. Dyrektor Andrzej Stepaniuk przedstawił historię i obecne funkcjonowanie szkoły. Nasze Liceum, utworzone tuż po wojnie, znane jest z wysokiego poziomu nauczania, sukcesów w olimpiadach przedmiotowych i stanowi ważny ośrodek rozwoju oświaty i kultury Białorusinów w Polsce. Radni zwiedzili klasę historyczną, uczestniczyli w lekcji języka białoruskiego z klasą I B oraz obejrzeli krótki występ artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Dyrektor szkoły wręczył radnym publikację "Historia Białorusi" oraz znaczek z logo szkoły.

Fot. Ewelina Samosiuk