XLII Olimpiada Geograficzna. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

XLII Olimpiada Geograficzna.
poniedziałek, 16 maja 2016 roku

W dniach 21-24 kwiecień 2016 w Chorzowie odbyła się XLII Olimpiada Geograficzna. W zawodach finałowych wystartowało 113 uczestników (100 chłopców i 13 dziewcząt), wśród nich Urszula Śliwko, uczennica klasy II d z naszej szkoły, którą przygotowywała do startu nauczycielka geografii mgr Eugenia Kruk.

Urszula uzyskał tytuł finalisty XLII OG. W czasie trwania zawodów finałowych został przedstawiony ranking szkół i nauczycieli geografii z całej Polski, którzy wyróżnili się dużą liczbą olimpijczyków. Wśród szkół, których uczniowie zdobywali najwięcej tytułów finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej nasza szkoła uplasowała się na 15 miejscu w kraju (34 olimpijczyków) wyprzedzając wszystkie szkoły białostockie (I LO - 20 lokata). Przedstawiono również ranking nauczycieli geografii,  których uczniowie osiągali największe sukcesy. Na liście rankingu nauczycieli mgr Eugenia Kruk - nauczyciel geografii w II LO z BJN osiągnęła 33 miejsce w Polsce. Gratulujemy !