Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2015/2016

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS – etap powiatowy.
piątek, 15 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Etap powiatowy Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS odbył się 14.04.2015r. w siedzibie PSS-E w Bielsku Podlaskim. Uczestniczyło w nim pięciu naszych uczniów:  Sylwia Tatarczuk, Marta Skorbiłowicz, Jakub Kalinowski z klasy II B oraz Magdalena Malisz i Elżbieta Kowalska z kl. I B.


Czytaj więcej
Prezentacja oferty dydaktycznej Katedry Białorutenistyki UW
czwartek, 14 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

13 kwietnia w naszej szkole zaprezentowała swoją ofertę dydaktyczną Katedra Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego.


Czytaj więcej
Prelekcja pani profesor Jolanty Sztachelskiej
czwartek, 14 kwietnia 2016 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Pozostałe

14 kwietnia 2016r. uczniowie klas II A i II C wysłuchali prelekcji na temat ponadczasowego charakteru twórczości Henryka Sienkiewicza przygotowanej przez prof. Jolantę Sztachelską - pracownika naukowego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.


Czytaj więcej
Międzynarodowa Białorusko - Litewsko - Polska Olimpiada Matematyczna.
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Zmagania Karoliny Tkaczuk, uczennicy klasy IIa, na Międzynarodowej Białorusko - Litewsko - Polskiej Olimpiadzie Matematycznej, zakończyły się sukcesem. Na zawodach finałowych Olimpiady, które odbyły się 9 kwietnia na Uniwersytecie w Białymstoku, Karolina zajęła drugie miejsce. Oprócz tytułu laureata, "wywalczyła" indeks na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Targi Edukacyjne.
niedziela, 10 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

6 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim odbyły się targi edukacyjne.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Izy Pług.


Czytaj więcej
Moralność Pani Dulskiej
sobota, 9 kwietnia 2016 roku
Dodał: Michał Skorbiłowicz
Kategoria: Osiągnięcia

5 kwietnia szkolne koło teatralne "Dziesiątka" zaprezentowało w Zespole Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej spektakl pt. "Moralność Pani Dulskiej"!


Czytaj więcej
Światowy Dzień Zdrowia 2016 - Pokonaj cukrzycę!
czwartek, 7 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że w roku 2016 Światowy Dzień Zdrowia poświęcony będzie tematyce cukrzycy.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. Każdego roku Światowa Organizacja  Zdrowia wybiera kluczową kwestię zdrowia i zachęca ludzi z wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk do podejmowania działań, które podkreślają wagę danego  problemu zdrowotnego. Światowy Dzień Zdrowia stanowi wyjątkową okazję do zaangażowania społeczności z całego świata do promowania działań, które mogą poprawić nasze zdrowie.


Czytaj więcej
Targi Edukacyjne 2016.
środa, 6 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zbliża się chwila podejmowania ważnej decyzji o dalszym kierunku edukacji tegorocznych absolwentów gimnazjów. 6 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim odbyły się targi edukacyjne. Głównym celem targów była prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i instytucji wspomagających edukację na terenie powiatu bielskiego. Każdy z uczestników targów mógł porozmawiać z uczniami i nauczycielami naszego liceum, zapoznać się z dorobkiem liceum, pobrać ulotkę, kwestionariusz kandydata oraz uzyskać wyczerpujące informacje na temat nauki w naszej szkole. 

Fotoreportaż Tomka Czerniawskiego.


Czytaj więcej
Logicznie, matematycznie, historycznie!!!
wtorek, 5 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

W dniu 04.04.2016 klasa Id miała okazję obejrzeć wystawę „Pułapki umysłu” na wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Rozwiązując logiczne zagadki można było potrenować umysł przy takich stanowiskach jak: Most Leonarda, Wieża Hanoi,  Efekt Komiwojażera - Mapa Europy, Drewniany Most, Piramida z dwóch elementów, Piramida z piłek, Mozaika Eschera – kangury, Matematyczny Zegar, Zagadka Kwadratotrójkąt, Kalendarz Pantomino, Gra Jenga XXL.


Czytaj więcej
Urszula Śliwko została laureatką I miejsca XXII Olimpiady Języka Białoruskiego.
środa, 30 marca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Komitet Główny Olimpiady Języka Białoruskiego Katedra Białorutenistyki UW informuje, że Urszula Śliwko ucz. kl II D została laureatką I miejsca XXII edycji Olimpiady Języka Białoruskiego. Laureatką III miejsca została Aleksandra Białokozowicz, kl. II D.

Tytuł finalisty otrzymali:

  • Justyna Marczuk, kl. I AC
  • Patrycja Ignatiuk, kl. II A
  • Magdalena Michalewicz, kl. I AC

Gratulujemy! Opiekunowie: mgr Anna Brzozowska, mgr Eugenia Taranta

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
Dzień Woli 2016
czwartek, 24 marca 2016 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Uroczystości

21 marca 2016r. odbyłsię w naszej szkole turniej z okazji Dnia Woli. 


Czytaj więcej
Pożegnanie profesora Pawła Janoszuka
czwartek, 24 marca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


Życzenia Wielkanocne 2016
czwartek, 24 marca 2016 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Uroczystości


Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
czwartek, 24 marca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 22 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły  się eliminacje  powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięły udział trzy uczennice naszego Liceum: Maria Wiesiełowska z kl III D, Magdalena Bartoszuk z kl I D i Magda Magruk z kl I D. Miło nam poinformować, że wśród pięciu uczestników, którzy po części pisemnej zakwalifikowali się do etapu ustnego były dwie nasze uczennice. Ostatecznie Magdalena Bartoszuk uplasowała się na drugim miejscu i będzie reprezentować powiat bielski w eliminacjach wojewódzkich, a Maria Wiesiełowska zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy. Opiekunem uczennic jest dyr. Andrzej Stepaniuk.

 


Informacja na temat etapu centralnego II edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.
wtorek, 22 marca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 18-19 marca w gmachu dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego  odbył się etap centralny II edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wzięło w nim udział 147 uczestników z całego kraju. Stawką było 48 indeksów uprawniających do studiów na kierunkach dziennikarskich na szesnastu partnerskich uczelniach wyższych oraz nagrody rzeczowe. Pełne listy laureatów i osób nagrodzonych indeksami dostępne są do pobrania na oficjalnej stronie Olimpiady objętej patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego: http://owm.id.uw.edu.pl.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >