Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2010/2011

7. Sesja Selekcyjna EYP Poland w Krakowie
poniedziałek, 4 października 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: PozostałeW dniach 23-26 września 2010r. odbyła się 7. Sesja Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Obrady prowadzono w języku angielskim.
II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza reprezentowali: Tomasz Lewczuk (IIIB), Arkadiusz Waszkiewicz (IIIC), Arkadiusz Bożko (IID), Grzegorz Krasowski (IID). Opiekun: Krystyna Maria Boroń.

Czytaj więcej
VII Zjazd Absolwentów w programie Tydzień Białoruski
niedziela, 3 października 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości

3. października w programie Tydzień Białoruski pokazano relację z VII Zjazdu Absolwentów II LO z BJN przygotowaną przez Jerzego Kalinę. W materiale znajdują się wywiady z absolwentami i byłymi nauczycielami: Mikołajem Krasowskim i Zenaidą Demianiuk. Z okazji Zjazdu Muzeum w Bielsku Podlaskim przygotowało wystawę "Mój krajobraz marzeń". Zaprezentowano prace 13 białoruskich artystów, z których prawie połowa to absolwenci naszej szkoły.

Czytaj więcej
Zakończenie VII Zjazdu Absolwentów
niedziela, 26 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości
VII Zjazd Absolwentów przeszedł do historii. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób, które ukończyły nasze Liceum. Spotkania po latach w murach szkoły wywołały liczne wspomnienia i wzruszenia, a także były powodem do refleksji. Dla każdego z uczestników Zjazdu są to niezapomniane chwile, które pozostaną w pamięci na długi czas. Pamiętajcie, że

"Ёсць месцы, хвіліны і людзі, якіх ніколі нельга забыць".

Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich absolwentów do uczestnictwa w kolejnym Zjeździe. Do zobaczenia za 5 lat!

Czytaj więcej
Drugi dzień VII Zjazdu Absolwentów II LOzBJN
sobota, 25 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości

Najważniejszy dzień Zjazdu rozpoczął się nabożeństwem w cerkwi pw. Św. Archanioła Michała. Następnie odbyła się część oficjalna, podczas której zebrani w sali gimnastycznej wysłuchali słów organizatorów, gości i absolwentów. Jako pierwszy głos zabrał Piotr Bożko, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego oraz wicestarosta Bielska Podlaskiego, który podziękował wszystkim, którzy przysłużyli się do powstania, rozwoju i wysokiego poziomu Liceum.

Czytaj więcej
Rozpoczęcie VII Zjazdu Absolwentów
piątek, 24 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: UroczystościVII Zjazd Absolwentów rozpoczął się otwarciem wystawy "Краявід створаны ў марах. Творчасць беларускіх мастакоў у Польшчы" w Bielskim Ratuszu.

Czytaj więcej
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
niedziela, 19 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości

[ Zdjęcia z uroczystości... ]


Wycieczka integracyjna do Topiła
piątek, 17 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Wycieczki


W dniu 17 września 2010 roku uczniowie klas pierwszych pojechali na integracyjną wycieczkę do Topiła. Obawy, iż pogoda może nie dopisać na szczęście nie sprawdziły się. Pierwszacy i ich wychowawcy zmierzyli się w wielu konkurencjach. Zmagania wygrała klasa Id (wych. Katarzyna Ignatiuk). Nagrodą będzie oczywiście dzień bez pytania.

Czytaj więcej
VII Zjazd Absolwentów Bielskiego Liceum - Audycja Michała Stepaniuka
piątek, 17 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Pozostałe


W programie "Podlaski tydzień" Radia Racja szczegółowe informacje o Zjeździe Absolwentów, który odbędzie się w dniach 24-26 września 2010 roku oraz wspomnienia absolwentów Liceum: Anatola Sawickiego - nauczyciela W-F w II LO, Zofii Koryckiej - nauczycielki języka polskiego w II LO, Elżbiety Fionik - instruktorki Zespółu Teatralnego „ANTRAKT” przy Bielskim Domu Kultury i dyrektora II LO - Andrzeja Stepaniuka.

Czytaj więcej
Mikołaj Hajduk - reportaż Radia Racja
niedziela, 5 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Pozostałe2 września minęło 12 lat od śmierci Mikołaja Hajduka - pedagoga, dziennikarza, poety, prozaika i krajoznawcy, który w latach 1965-1971 był dyrektorem naszego Liceum. Radio Racja przygotowało reportaż na temat życia i pracy tego znakomitego człowieka. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Czytaj więcej
Ambasador Białorusi w Polsce profesor Wiktar Gajsionak z wizytą w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim
środa, 1 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: UroczystościAmbasador Białorusi w Polsce profesor Wiktar Gajsionak z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odwiedził II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

[ Zdjęcia ]


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011(wideo)
środa, 1 września 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości
1 września 2010 roku o godzinie 9.00 nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście rozpoczęli rok szkolny 2010/2011. Do naszego liceum uczęszczać będzie 402 osoby, z czego 117 to uczniowie klas pierwszych.
Najważniejszym wydarzeniem tego roku będzie VII Zjazd Absolwentów, który odbędzie się w dniach 24-26 września.

Wszystkim uczniom, rozpoczynającym w dzisiejszym dniu naukę, życzymy samych sukcesów oraz wielu osiągnięć.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się, jak minął poprzedni rok szkolny, zapraszamy tutaj

Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 >