Pozostałe - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

PozostałeUWAGA ! KANDYDACI DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BJN IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM !
piątek, 5 lipca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Potwierdzenia woli przyjęcia do II LO z BJN poprzez  przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub wynikach egzaminu ósmoklasisty należy dokonać do 10 lipca 2019 r. do godz. 16.00

Listy przyjętych do II LO z BJN będą wywieszone w dniu  12 lipca 2019 r. o godz. 10.00


UWAGA Absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
piątek, 14 czerwca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy,  iż świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu należy złożyć od 19 czerwca 2019r. do 25 czerwca 2019r. do godz. 16:00.


Karta zgłoszenia do II LO z BJN w Bielsku Podlaskim
czwartek, 14 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA (ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ) DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA (ABSOLWENTA GIMNAZJUM) DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

Dokumenty należy złożyć do 18 czerwca 2019 godz. 16.00.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”. www.perspektywy.pl


Wręczenie świadectw maturalnych 04.07.2019 godz. 9.00
czwartek, 13 czerwca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że wręczenie świadectw maturalnych nastąpi w dniu 04.07.2019 o godz. 9.00.


Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego
wtorek, 21 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Prolog – V Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego rozpoczną się w naszym mieście we czwartek 23 maja i potrwają do niedzieli 26 maja 2019 r.

Nazwa tego ważnego, cyklicznego przedsięwzięcia kulturalno-naukowego pochodzi od najstarszej słowiańskiej księgi rękopiśmiennej z Bielska Podlaskiego. Jest to dwutomowa księga – „Prolog, czyli żywoty świętych na cały rok”, spisane w 1496 r. na zlecenie Sołtana Sołtanowicza, namiestnika bielskiego.

Tegoroczny Prolog rozpocznie się w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, gdzie 23 i 24 maja odbędzie się międzynarodowa konferencja historyczno-kulturowa: „Podlasie, Polesie, Grodzieńszczyzna”. Jednym z wiodących wątków konferencji będzie epoka Unii Lubelskiej na Podlasiu, której 450-lecie w tym roku obchodzimy. Uczestnicy rozmawiać będą także o dziedzictwie muzyki liturgicznej w Bizancjum i na Bałkanach oraz rozważać o teologicznym sensie harmonii między sztuką cerkiewną i przyrodą.


Czytaj więcej
Gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik
niedziela, 19 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

9 maja br. gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik – białoruski bard oraz pisarz. Jest on m.in. autorem książki pt.: „Быў у пана верабейка гаварушчы”, za którą w 2017 r. otrzymał dwie prestiżowe nagrody literackie – Nagrodę literacką imienia Jerzego Giedroycia oraz Nagrodę literacką imienia Alesia Adamowicza.


Czytaj więcej
Spotkanie z rodziacami - 22.05.2019, godz. 17.00
poniedziałek, 13 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich odbędzie się 22 maja (środa) o godz. 17.00


Matura 2019 - terminy egzaminów
wtorek, 30 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Termin dodatkowy przystąpienia do egzaminu maturalnych, dla tych absolwentów szkół średnich, którzy uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na zdawanie matury w terminie dodatkowym, zaplanowano od 3 do 19 czerwca 2019 roku.

Sesja poprawkowa odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2019 roku. Maturę poprawiać można wtedy, gdy nie zaliczyło się egzaminu z tylko jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.


15 lat Polski w Unii Europejskiej
wtorek, 30 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

30 kwietnia na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się wydarzenie plenerowe z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej „Gramy dla Europy”.

Dokładnie 15 lat temu – 1 maja 2004 roku – Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Współpraca polityczna, kulturalna i gospodarcza w ramach UE, przekraczanie granic bez paszportów, modernizacja infrastruktury – to tylko niektóre dowody, że ostatnie lata to naprawdę dobry czas dla Polski. 15 lat to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu! Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury przygotowało cykl wydarzeń kulturalnych osnutych wokół rocznicy. Jednym z nich jest wielkie widowisko „Gramy dla Europy”, współorganizowane z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, w którym artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane dotąd aranżacje ulubionych utworów z ostatniego piętnastolecia.


Czytaj więcej
Tam po majowuj rosie 2019
wtorek, 30 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Podlasko - Poleskie Spotkania w Tradycji TAM PO MAJOWUOJ ROSIE. Rozpoczynamy w piątek pierwszego tygodnia po Wielkanocy, w dniu św. Gabriela Zabłudowskiego. W tym roku geografia naszych wędrówek z korowodami wołoczebnymi, ohulkami, obchodami zasiewów żyta, muzyką i tańcami, jest szeroka - od Topilca na północy, po Rogacze i Dasze na południu. Wspólnie z nami będą wędrować śpiewacy i muzykanci z Chocisławia, Terebienia, Dziatłowicz, Połocka, Lublina, Sankt-Petersburga i in. Szczegółowy program na plakacie.


Wielkanoc 2019
czwartek, 18 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Autorką kartki jest Katarzyna Łukaszuk


Bezpieczne zakupy w sieci
środa, 20 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Natalia Stepaniuk

Pojęcie kupować przez internet" jest prawie tak pojemne jak sama sieć. Żeby się w niej nie pogubić, warto uporządkować wiedzę o tym, jak obecnie wyglądają e-zakupy. Dzięki temu będziemy mogli faktycznie skorzystać z wygody, a przede wszystkim doskonałej oferty jaką zapewniają sklepy internetowe. Niezależnie od tego, czego szukamy, za każdym razem musimy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: co kupić, gdzie to kupić, jaką formę dostawy wybrać?


Czytaj więcej
Wyszukiwarka Googla jest dziś opatrzona grafiką ze ścieżką naprowadzającą
poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dziś, 18 marca 2019, Wyszukiwarka Google upamiętnia Seiichi Miyake - japońskiego pomysłodawcę płyt chodnikowych ze specjalnymi wypustkami. Ułatwiają one poruszanie się osobom niewidomym w miejscach publicznych.

Coraz częściej takie ścieżki możemy spotkać w przestrzeni miejskiej. Miasto jest dla wszystkich. Wspaniale, gdy wynalazki w tym pomagają.


Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
czwartek, 14 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W czwartek na całym świecie – w szczególności w Stanach Zjednoczonych – trwają obchody Dnia Liczby Pi. Liczba pi jest stałą matematyczną, która odpowiada stosunkowi obwodu koła do jego średnicy. Jej duże – zarówno rzeczywiste, jak i symboliczne – znaczenie dla matematyki skłoniło wiele osób na całym globie do uznania tego święta.


Czytaj więcej
Spotkanie informacyjne na temat Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego
środa, 13 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 12 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne na temat Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu uczestniczyli:

  • Rafał Szyndlauer, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie,
  • Robert Smoleń Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa,
  • Studentki Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • oraz klasy maturalne i klasa II d – uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej
Spotkanie uczniów klas drugich z Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep Panem Dariuszem Skibińskim
czwartek, 21 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Aleksandra Zinkiewicz

21 lutego odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Skibińskim - dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep (forma wędrownego teatru) oraz członkiem Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Pocztówka”. Biuro festiwalowe znajduje się w Hajnówce, a siedziba stowarzyszenia w Policznej. Więcej informacji na ten temat można uzyskać odwiedzając strony internetowe: http://wertepfestival.pl/, https://pocztowka.eu/, https://a3teatr.pl/ .Warto także zajrzeć na stronę: http://erasmusplus.org.pl/, gdzie można zarejestrować się do programu Erasmus+ i rozpocząć edukację za granicą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich.


Czytaj więcej
Spotkanie z prof. Olegiem Łatyszonkiem
środa, 20 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Aleksandra Zinkiewicz

W środę, 20 lutego uczniowie klas drugich mieli przyjemność wysłuchać wykładu pn.: ,,Rok 1919 na pograniczu polsko-białoruskim" prowadzonego przez doktora habilitowanego nauk humanistycznych Olega Łatyszonka profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu w Białymstoku.


Czytaj więcej
Kiermasz zdrowej żywności 14.02.2019
piątek, 15 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Natalia Stepaniuk

14.02.2019 w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Uczniowie przygotowali smaczne potrawy. Wśród nich królowały kolorowe kanapki i wiosenne sałatki. Korytarz szkolny na kilka godzin zamienił się w krainę opływającą zdrowiem. Kiermasz zdrowych potraw cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Celem kiermaszu było pokazanie, jak ważne jest zdrowe odżywianie w codziennym życiu.

Szczególne podziękowania składamy Panu Markowi Bondarczukowi właścicielowi firmy Podlaska Wędzarnia za smakowite wyroby, które wzbogaciły naszą ofertę na kiermaszu. Wyroby mięsne były pyszne! Dziękujemy, również klasie IIB, która wraz z panią wychowawczynią Krystyną Boroń przygotowała kiermasz. Wymagała to dużo pracy i zaangażowania.

Samorząd Szkolny


Czytaj więcej
<1 2 3 >