Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Loteria fantowa na leczenie Emilki Walendziak
wtorek, 26 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

28 marca (czwartek) w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza odbędzie się loteria fantowa, z której zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Emilki Walendziak. Loteria będzie trwała od godziny 9.30 do 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, kto chce pomóc. Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym ta loteria może się odbyć. Loteria zostanie przeprowadzona na sali gimnastycznej II LO z BJN w Bielsku Podlaskim.


Nasze siatkarki najlepsze w Powiecie
niedziela, 24 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dn. 22 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w Siatkówce dziewcząt.  Nasza drużyna w składzie : Magdalena Borowska, Wiktoria Greczan, Aleksandra Leończuk, Magdalena Leonkiewicz, Ewelina Sadowska, Karolina Nikołajuk, Maja Sawczyńska, Natalia Burak, Ilona Daniluk, Dominika Greczan, Diana Daniluk, Kamila Onopiuk zdobyła I miejsce !!!  Gratulujemy !!!

Trener Justyna Iganowicz-Car


Czytaj więcej
XXV Olimpiada Języka Białoruskiego
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 21 marca br. w naszej szkole odbyły się eliminacje centralne 25. edycji Olimpiady Języka Białoruskiego. Wzięło w nich udział 20 uczniów: 7 z LO z DNJB w Hajnówce oraz 13 uczniów z naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas pierwszych i drugich. Temat przewodni tegorocznej olimpiady brzmiał: „Życie i twórczość Maksima Bahdanowicza”. Eliminacje centralne składały się z części pisemnej oraz ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli napisać wypracowanie oraz tekst gramatyczny, zaś w części ustnej – odpowiadali na wylosowane pytanie z literatury białoruskiej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki eliminacji centralnych. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!


Czytaj więcej
XII Edycja konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2019” już za nami
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13 marca 2019r. uczniowie napisali 60 minutowy test gramatyczny. Wzięło w nim udział 90 uczestników. Nasze Liceum reprezentowały:

  • Aleksiejuk Aleksandra IIIC,
  • Pawluczuk Katarzyna III C,
  • Pawluczuk Urszula III D,
  • Kordiukiewicz Weronika III B

Miło nam poinformować, że uczennica kl. III D – Urszula Pawluczuk zajęła III miejsce. Gratulujemy. Opiekunowie: mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.


XX finał Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
wtorek, 19 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 21-22.02.2019 z błogosławieństwa Metropolity Sawy odbył się ostatni - III etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej olimpiady było “Pojęcie patriotyzmu w świetle 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cerkiew prawosławna w Polsce w latach 1918-2018″. Organizatorem olimpiady była Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.


Czytaj więcej
Finały wojewódzkie "Olimpiady Solidarności"
poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

Dnia 14 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się finały wojewódzkie "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Grygoruk klasa IIb i Błażej Jaroszewicz klasa IIc. Po sprawdzeniu wyników i dogrywce okazało się, że nasze województwo na etapie centralnym będzie reprezentować Martyna Grygoruk. Uczniów do Olimpiady przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski.

Szersza relacja i zdjęcia


II edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0"
niedziela, 10 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 5 marca bieżącego roku, w naszej szkole odbyły się wojewódzkie eliminacje II edycji Konkursu Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0". Konkurs jest organizowany przez Fundację Zakłady Kórnickie. W tym roku Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Na etapie wojewódzkim 2 osobowe drużyny miały za zadanie rozwiązać test, który dotyczył szeroko pojętej idei pracy organicznej. 


Czytaj więcej
Dni otwarte w obiektywie Aleksandry Zinkiewicz
środa, 6 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Aleksandra Zinkiewicz

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim prowadzi nabór do klas pierwszych dla absolwentów szkół podstawowych i absolwentów gimnazjów.


Czytaj więcej
Dni otwarte - 5,6.03.2019
środa, 6 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Natalia Stepaniuk

W dniach 5 i 6 marca br. gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych SP podczas Dni Otwartych, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.


Czytaj więcej
Uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznanych przez zarząd województwa podlaskiego
niedziela, 24 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W miniony czwartek - 22 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznanych przez zarząd województwa podlaskiego. Wśród nagrodzonych 120 osób znalazły się uczennice naszego liceum: Weronika Niczyporuk (III D), Urszula Oleksiak (IIB) oraz Maria Tarasiuk (ICD). Razem z uczniami, naszą szkołę  reprezentowała Pani Iwona Anna Czyżyk. Stypendia były wręczane na dużej scenie Opery Podlaskiej przez marszałka Artura Kosickiego oraz wicemarszałków Stanisława Derehajło i Marka Olbrysia.


Czytaj więcej
ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE
piątek, 22 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


21 lutego: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
czwartek, 21 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co dwa tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a razem z nim związane z nim bogactwo kulturowe - alarmują językoznawcy. Obchodzony 21 lutego pod patronatem UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma zwrócić uwagę świata na ten problem. W Polsce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony będzie w całym kraju w szkołach, domach kultury i bibliotekach.


Czytaj więcej
Sustrecza pryśvieczanaja pamiaci Jury Turonka
wtorek, 12 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Sprawdź swoją znajomość języka polskiego
poniedziałek, 11 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Otrzymaliśmy gratulacje w związku z ogłoszonymi wynikami Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019
czwartek, 7 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


<1 2 3 4 5 6 >