Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
XXV Olimpiada Języka Białoruskiego
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 21 marca br. w naszej szkole odbyły się eliminacje centralne 25. edycji Olimpiady Języka Białoruskiego. Wzięło w nich udział 20 uczniów: 7 z LO z DNJB w Hajnówce oraz 13 uczniów z naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas pierwszych i drugich. Temat przewodni tegorocznej olimpiady brzmiał: „Życie i twórczość Maksima Bahdanowicza”. Eliminacje centralne składały się z części pisemnej oraz ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli napisać wypracowanie oraz tekst gramatyczny, zaś w części ustnej – odpowiadali na wylosowane pytanie z literatury białoruskiej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki eliminacji centralnych. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!


Czytaj więcej
XII Edycja konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2019” już za nami
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13 marca 2019r. uczniowie napisali 60 minutowy test gramatyczny. Wzięło w nim udział 90 uczestników. Nasze Liceum reprezentowały:

  • Aleksiejuk Aleksandra IIIC,
  • Pawluczuk Katarzyna III C,
  • Pawluczuk Urszula III D,
  • Kordiukiewicz Weronika III B

Miło nam poinformować, że uczennica kl. III D – Urszula Pawluczuk zajęła III miejsce. Gratulujemy. Opiekunowie: mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.


XX finał Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
wtorek, 19 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 21-22.02.2019 z błogosławieństwa Metropolity Sawy odbył się ostatni - III etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej olimpiady było “Pojęcie patriotyzmu w świetle 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cerkiew prawosławna w Polsce w latach 1918-2018″. Organizatorem olimpiady była Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.


Czytaj więcej
Finały wojewódzkie "Olimpiady Solidarności"
poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

Dnia 14 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się finały wojewódzkie "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Grygoruk klasa IIb i Błażej Jaroszewicz klasa IIc. Po sprawdzeniu wyników i dogrywce okazało się, że nasze województwo na etapie centralnym będzie reprezentować Martyna Grygoruk. Uczniów do Olimpiady przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski.

Szersza relacja i zdjęcia


II edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0"
niedziela, 10 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 5 marca bieżącego roku, w naszej szkole odbyły się wojewódzkie eliminacje II edycji Konkursu Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0". Konkurs jest organizowany przez Fundację Zakłady Kórnickie. W tym roku Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Na etapie wojewódzkim 2 osobowe drużyny miały za zadanie rozwiązać test, który dotyczył szeroko pojętej idei pracy organicznej. 


Czytaj więcej
Dni otwarte w obiektywie Aleksandry Zinkiewicz
środa, 6 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Aleksandra Zinkiewicz

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim prowadzi nabór do klas pierwszych dla absolwentów szkół podstawowych i absolwentów gimnazjów.


Czytaj więcej
Dni otwarte - 5,6.03.2019
środa, 6 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Natalia Stepaniuk

W dniach 5 i 6 marca br. gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych SP podczas Dni Otwartych, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.


Czytaj więcej
Uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznanych przez zarząd województwa podlaskiego
niedziela, 24 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W miniony czwartek - 22 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznanych przez zarząd województwa podlaskiego. Wśród nagrodzonych 120 osób znalazły się uczennice naszego liceum: Weronika Niczyporuk (III D), Urszula Oleksiak (IIB) oraz Maria Tarasiuk (ICD). Razem z uczniami, naszą szkołę  reprezentowała Pani Iwona Anna Czyżyk. Stypendia były wręczane na dużej scenie Opery Podlaskiej przez marszałka Artura Kosickiego oraz wicemarszałków Stanisława Derehajło i Marka Olbrysia.


Czytaj więcej
ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE
piątek, 22 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


21 lutego: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
czwartek, 21 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co dwa tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a razem z nim związane z nim bogactwo kulturowe - alarmują językoznawcy. Obchodzony 21 lutego pod patronatem UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma zwrócić uwagę świata na ten problem. W Polsce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony będzie w całym kraju w szkołach, domach kultury i bibliotekach.


Czytaj więcej
Sustrecza pryśvieczanaja pamiaci Jury Turonka
wtorek, 12 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Sprawdź swoją znajomość języka polskiego
poniedziałek, 11 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Otrzymaliśmy gratulacje w związku z ogłoszonymi wynikami Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019
czwartek, 7 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


„Pan Tadeusz – konkurs z cytatami online o tytuł Mistrzowie „Pana Tadeusza”
poniedziałek, 4 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

24.12.2018 rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs sprawdzający znajomość „Pana Tadeusza” A.Mickiewicza, który został zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości państwa polskiego. Wśród finalistów tego konkursu znalazły się Gieraczyńska Mariola – kl. 2 B, Topolewska Aleksandra – kl. 2 B, Zinkiewicza Aleksandra kl. 2 D.


II Edycja Konkursu Ogólnopolskiego z Mitologii
poniedziałek, 4 lutego 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W listopadzie odbył się Ogólopolskiy konkurs z Mitologii. Wzięło w nim udział 576 uczniów z całej Polski. III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Natalia Stepaniuk. Aleksandra Aleksiejuk i Łucja Majstrowicz zajęły miejsce 6. Maja Sawczyńskja była 35.


<1 2 3 4 5 >