Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Maja Oksentowicz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
środa, 15 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

„Jestem z Was bardzo dumna i gratuluję Wam osiągnięć” powiedziała Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty, zwracając się do uczniów, którzy 13 stycznia br. podczas wojewódzkiej uroczystości wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej przyznane na rok szkolny 2019/2020 odebrali swoje wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Oksentowicz.

W uroczystości wziął udział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski. Minister, zwracając się do stypendystów, powiedział, że czuje się zaszczycony, iż osobiście może wręczyć dyplomy najwybitniejszym uczniom z województwa podlaskiego. Gratulując uczniom ich osiągnięć podkreślił, że są one również efektem pracy ich nauczycieli.


Czytaj więcej
Adam Zabrocki z drugim wynikiem w kraju
piątek, 10 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 4 stycznia w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, w której brał udział uczeń klasy IA/C Adam Zabrocki. Adam zajął I miejsce zdobywając łącznie 65 punktów, co jest drugim wynikiem w kraju. Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski

https://coptiosh.eu/owh/wstepne-wyniki-etapu-okregowego.html


Srebrna szkoła 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”. www.perspektywy.pl


Czytaj więcej
RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że w Rankingu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 2 miejsce w woj. podlaskim i 16 miejsce w Polsce.


Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W czwartek, 9 stycznia 2020 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2020 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny zdobyła "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2020. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

14. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Olimpijskim 2020 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 16. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Adam Zabrocki zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922.
niedziela, 5 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczeń klasy IA/C Adam Zabrocki zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski


Гістарычны конкурс для маладых беларусаў з Польшчы.
wtorek, 31 grudnia 2019 roku
Dodał: II LOzBJN

На Падляшшы вучні сярэдніх школаў і гімназіяў запісвалі ўспаміны прадстаўнікоў беларускай нацыянальнай меншасці пра грамадска-палітычныя перамены ў Польшчы ды рэгіёне ў васмідзясятыя гады XX стагоддзя. У конкурсе ўзялі ўдзел больш за 30 асобаў, якія даслалі больш як 40 пашыраных інтэрв'ю з жыхарамі Падляскага ваяводзтва. Мэта праекту, арганізаванага Фондам Kamunikat.org, - паказаць, як тыя падзеі бачылі беларусы, што жывуць у Польшчы.

https://www.facebook.com/bielaruskisviet/videos/2776322749055031/


Klasa IA/C gościła adwokata Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Dnia 18 grudnia klasa IA/C gościła na godzinie wychowawczej, w ramach preorientacji zawodowej, pana Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły. Pan Paweł Sakowicz, który wykonuje zawód adwokata, opowiadał o tym jak zostać prawnikiem, jakie są możliwości specjalizacji w tym zakresie, gdzie po zakończonych studiach można podjąć pracę. Dzielił się również swoimi doświadczeniami, wskazując, że bardzo często działania podejmowane przez młodych ludzi, mają ogromny wpływ na ich życie zawodowe i osobiste.
Wychowawca klasy, Włodzimierz Wawulski

Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 13 grudnia w Instytucie Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak piszą organizatorzy współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. 


Czytaj więcej
Międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

12 grudnia br. odbyły się międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Ta olimpiada tematyczna adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół srednich z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem, uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach, od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz zwolnienie z matury z historii. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Paszkowska i Adam Zabrocki, oboje klasa IA/C. Uczniów przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Wyniki poznamy w okresie późniejszym.


Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga"
piątek, 13 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga". Celem spotkania było pokazanie walorów studiowania i życia w Poznaniu, mieście, które ma ogromny potencjał gospodarczy. W swoje progi młodzież zapraszalaja: Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet im.Adama Mickieiwcza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Politechnika Poznańska. 


Czytaj więcej
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2019
czwartek, 12 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Maria Nikołajuk

Uczennice naszej szkoły zostały finalistkami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Opiekunem uczniów jest mgr Maria Nikołajuk. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej".
wtorek, 10 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 9 grudnia, w Bielskim Domu Kultury, odbyło się podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej". Konkurs ten był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich. Celem konkursu było zebranie wspomnień dotyczących okresu lat osiemdziesiątych i ukazanie, jak wydarzenia te były postrzegane przez mieszkających w Polsce Białorusinów. Organizatorem projektu była Fundacja Kamunikat.org.


Czytaj więcej
Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - 6.12.2019
poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 6 grudnia, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
  • Szymon Denisiuk klasa IIIc
  • Damian Dmitruk klasa Ia
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Martyna Grygoruk klasa IIIb
  • Błażej Jaroszewicz klasa III c
  • Patrycja Pawluczuk klasa IIIc

Czytaj więcej
Eliminacje szkolne XV Olimpiady Przedsiębiorczości za nami.
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

5 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach szkolnych XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest: Zarządzanie różnorodnością w organizacji.
Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Czytaj więcej
Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co to jest czerw i jaką barwę rozpoznają pszczoły? To tylko niektóre z pytań na jakie odpowiadali w Białymstoku uczestnicy wojewódzkiego konkursu wiedzy o pszczelarstwie.


Czytaj więcej
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” za nami.
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zakończył się projekt skierowany do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej:  lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego (po 100 klas z każdego województwa). 

Celem akcji było przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm. 


Czytaj więcej
Podziękowanie od Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie
wtorek, 19 listopada 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Uczniowie naszego Liceum awansowali do finałów wojewódzkich w szachach
czwartek, 14 listopada 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dn.14 listopada 2019 r w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się półfinały wojewódzkie w szachach. Uczniowie naszego Liceum zdobyli ponownie I miejsce i awansowali do finałów wojewódzkich. Gratulujemy serdecznie ! Opiekun Justyna Iganowicz-Car


Czytaj więcej
XX edycja konkursu recytatorskiego TRÓJGŁOS POETYCKI
środa, 13 listopada 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W tegorocznej, już XX edycji konkursu recytatorskiego TRÓJGŁOS POETYCKI wzięły udział uczennice naszej szkoły. Recytowały one utwory poetyckie w języku polskim oraz białoruskim. I miejsce zajęła Maria Tarasiuk, zaś Paulina Jodła oraz Natalia Stepaniuk otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Demianiuk


<1 2 3 4 >