Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Prezentujemy Ranking IT Szkoła sporządzony na dzień 29.04.2019
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich 26.04.2019
piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fotoreportaż Aleksandra Zinkiewicz

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odegraniem hymnu narodowego. Pan dyrektor Andrzej Stepaniuk dokonał podsumowania osiągnięć absolwentów w ciągu trzyletniego okresu nauki w liceum. Wraz z wychowawcami dokonał wręczenia nagród i wyróżnień uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole oraz brali czynny udział w pracy różnych organizacji szkolnych i pozaszkolnych. Najlepsi sportowcy otrzymali puchary z rąk Pani Justyny Iganowicz-Car i Pana Eugeniusza Bedeniczuka.

W imieniu maturzystów głos zabrał Jakub Wieremiejuk. Wyrazy serdeczności starszym kolegom przekazała także przedstawicielka klas drugich, Natalia Burak. Absolwenci poszczególnych klas byli zapraszani po odbiór świadectw, listów gratulacyjnych i nagród, które odbierali z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawców. Szczęśliwi, aczkolwiek wzruszeni maturzyści po zakończeniu części oficjalnej udali się do klas na spotkanie ze swoimi kolegami oraz wychowawcami.

Naszym absolwentom życzymy szczęścia w dalszym życiu, wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów oraz pomyślnie zdanej matury.


Zawody finałowe XLV Olimpiady Geograficznej
środa, 17 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 11 – 14 kwietnia 2019r. odbyły się w Kołobrzegu zawody finałowe XLV Olimpiady Geograficznej. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Kaliszuk zdobyła tytuł finalisty. Gratulujemy. Opiekunem uczennicy była mgr Małgorzata Korolczuk.


Finał V Olimpiady Wiedzy Biologicznej
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 6 kwietnia 2019r. odbył się trzeci etap - finał V Olimpiady Wiedzy Biologicznej organizowanej przez Instytut Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Artemiuk zdobyła tytuł finalisty.  Gratulujemy! Opiekunem uczennicy jest mgr Sylwia Radkiewicz


Wieczór z książką prawosławną - fotoreportaż Aleksandry Zinkiewicz
niedziela, 14 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Aleksandra Zinkiewicz

11 kwietnia w Naszej Szkole obył się „Wieczór z książką prawosławną”, poświęcony pamięci o. Konstantego Bajko i o. Grzegorza Sosny.


Czytaj więcej
Nasze dziewczyny na Politechnice Białostockiej
czwartek, 11 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W czwartek (11.04) w całym kraju odbywały się wydarzenia pod wspólnym hasłem Dziewczyny na Politechniki. W konferencji na Politechnice Białostockiej wzięły udział dziewczyny z naszej szkoły Karolina Hryniewicka i Katarzyna Łukaszuk.


Czytaj więcej
64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
środa, 10 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 05.04.2019 w Spodkach WOAK w Białymstoku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje 64 OKR. W turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej II miejsce oraz awans do szczebla centralnego zdobyła uczennica naszej szkoły Maria Tarasiuk.


XXIII Turniej Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich
środa, 10 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


40. konkurs „Sceniczne słowo”
niedziela, 7 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

fot. Anna Petrovska

W dniu 3 kwietnia 2019 r. odbył się 40. konkurs „Sceniczne słowo”. Corocznie jest on skierowany do uczniów szkół średnich. Uczniowie przygotowują małą formę sceniczną lub recytację poezji i prozy w języku białoruskim. W środę uczniowie prezentowali swój talent na scenie BTSK w Białymstoku. 


Czytaj więcej
Centralny etap Republikańskiej Olimpiady Języka Białoruskiego oraz Literatury Białoruskiej
czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 25-29.03.2019 r. w Mohylewie odbył się centralny etap Republikańskiej Olimpiady Języka Białoruskiego oraz Literatury Białoruskiej. W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 118 uczniów, w tym 3 uczniów z naszej szkoły: Julia Bańkowska, Aleksandra Zinkiewicz i Michał Kozłowski. Stronę białoruską reprezentowali uczniowie klasy 9, 10 oraz 11 ze wszystkich obwodów.


Czytaj więcej
Są już wyniki centralnego etapu XXV edycji Olimpiady Języka Białoruskiego!
czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W tegorocznej Olimpiadzie brali udział uczniowie z naszej szkoły oraz z LO z DNJB w Hajnówce. W centralnym etapie wzięli udział najlepsi z najlepszych. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą zarówno z literatury białoruskiej, jak i z gramatyki. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w rankingu olimpijskim.

Laureatkami zostały:

Miejsce 1. – Urszula Ambrożewicz

Miejsce 2. – Julia Bańkowska

Miejsce 4. – Aleksandra Zinkiewicz


Czytaj więcej
Podziękowanie za udział w Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim
poniedziałek, 1 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dn. 29 marca 2019r. w ODK w Bielsku Podlaskim odbył się TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR PREZESA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Martyna Piotrowska, Mateusz Stepaniuk, Marcin Karczewski, Piotr Łuszczyński, Michał Maciejuk. W rozgrywkach wzięło udział 60 uczestników.  Mateusz Stepaniuk zajął I miejsce, Marcin Karczewski 8 i Piotr Łuszczyński 9 miejsce. Gratulujemy !!! Justyna Iganowicz-Car


Wieczór z książką prawosławną
niedziela, 31 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wieczór z książką prawosławną - program


Loteria fantowa na leczenie Emilki
czwartek, 28 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

28 marca na sali gimnastycznej II LO z BJN w Bielsku Podlaskim odbyła się loteria fantowa, z której zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Emilki Walendziak. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc. Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym ta loteria mogła się odbyć. 

Łącznie zebrano 4600 zł.


Czytaj więcej
Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
czwartek, 28 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 22-23 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z innymi wiodącymi ośrodkami akademickimi w kraju. W tym roku tematem wiodącym Olimpiady był temat   „Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ”. Nasze województwo reprezentowała grupa 10 uczniów, w tym sześciu przedstawicieli, byli to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 >