Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ II LO Z BJN IM. B. TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM
poniedziałek, 25 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
 1. Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:
 2. Od 27 maja do 29 maja  (ŚRODA-PIĄTEK) – w godz. 10.00-12.00.
 3. Przed wejściem do szkoły i podczas wyjścia czytelnik dezynfekuje ręce.
 4. Wymaga się noszenia maseczki podczas przebywania na terenie szkoły.
 5. W bibliotece może jednocześnie przebywać 1 osoba (czytelnik), nie licząc nauczyciela bibliotekarza.
 6. Osoby oczekujące na wejście do biblioteki muszą zachować odstęp 2 m od innych osób.
 7. Książki podaje bibliotekarz. Nie ma możliwości samodzielnego skorzystania z księgozbioru biblioteki, stanowisk komputerowych oraz z czytelni.
 8. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU ZWROTU KSIĄŻEK
  • POŁÓŻ KSIĄŻKI NA STÓŁ
  • PODAJ BIBLIOTEKARZOWI SWOJE IMIĘ I NAZWISKO ORAZ KLASĘ
  • PODAJ NUMERY/TYTUŁY WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK

UWAGA MATURZYŚCI!!
poniedziałek, 25 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

UWAGA MATURZYŚCI!


W dniach 27-29 maja 2020 roku w godzinach 10.00-12.00 proszę obowiązkowo zdać książki z biblioteki szkolnej.


Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych.

Prezentacja plik PDF


Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Cyberświadomi, Cyberbezpieczni
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Program profilaktyczny Cyberświadomi, Cyberbezpieczni.

Pracownicy Wydziału Prewencji bielskiej Policji przygotowali prezentację multimedialną skierowaną  do młodzieży ale także rodziców. W związku z tym, że życie towarzyskie młodych ludzi od dawna już przeniosło się do Internetu, sukcesywnie zwiększa się liczba zdarzeń dotyczących problematyki jaką jest cyberprzemoc. W czasach pandemii stanowi to szczególny problem, zwłaszcza w zakresie szukania pomocy i ustalania co jest przestępstwem i za co sprawca powinien ponieść konsekwencje. 


O czym należy pamiętać podczas egzaminu
sobota, 16 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
sobota, 16 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.


Czytaj więcej
"Zaprojektuj swoją przyszłość – WKU Bielsk Podlaski przewodnikiem Twoich decyzji”
środa, 13 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA – jest to oferta szkolenia, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej. Mówiąc wprost – jest to oferta skierowana do osób, które w tym roku kończą naukę w Państwa szkole i chcieliby po szkole podjąć pracę. My oczywiście promujemy wybór właśnie ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ -  do której najkrótsza „droga wiedzie” poprzez realizację szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Szanowni Państwo, pełnienie zawodowej służby wojskowej daje poczucie stabilizacji, pewności o ciągłość pracy (służby). Zawód żołnierza cieszy się zaufaniem w społeczeństwie. Służba wojskowa to trudne wyzwanie i dodatkowe obowiązku w porównaniu do pracy na rynku „cywilnym”. Jednak świadomość wykonywania zadań, które mają ogromne znaczenie nawet dla bezpieczeństwa kraju oraz poczucie wagi i rangi zawodu żołnierza  motywują do działania. Jak wszyscy wiemy pieniądze nie są najważniejsze, jednak poczucie pewności, że należne wynagrodzenie wpłynie terminowo na przysłowiowe konto – jest istotne. Aktualnie młody człowiek w wieku poniżej 26 lat pełniący służbę wojskową w garnizonie Białystok sumarycznie otrzyma miesięczny „dochód” w wysokości 4400 zł „na rękę” (uposażenie zasadnicze + świadczenie mieszkaniowe).


Czytaj więcej
9 maja obchodzimy Dzień Europy
sobota, 9 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

9 maja obchodzimy Dzień Europy, aby upamiętnić rocznicę przemowy ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana, która zapoczątkowała drogę do powstania Unii Europejskiej.

W ten Dzień Europy pamiętamy, jak Europejczycy tworzyli historię w 1950 r., i oddajemy hołd tym, którzy tworzą historię dzisiaj. W kontekście trwającej pandemii koronawirusa, 9 maja 2020 r. to ważna okazja do świętowania jedności i solidarności w Europie


Czytaj więcej
II LO z BJN w Bielsku Podlaskim – filmik Sandry Bowtruczuk promujący szkołę
piątek, 8 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – konsultacje
piątek, 8 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ministerstwo Edukacji Narodowej ZACHĘCA DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH projektu harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - "Uwagi i opinie prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl do 13 maja br. do godz. 12.00."
Projekt zawiera nowe terminy podyktowane przesunięciem daty egzaminu ósmoklasisty. Jednak najważniejsza zmiana dotyczy odstąpienia od rekrutacji uzupełniającej.
Co to oznacza w praktyce?
Kandydaci, którzy nie zostaną przyjęci do żadnej z wybranych szkół, będą przyjmowani w miarę wolnych miejsc na podstawie decyzji dyrektora placówki. A obowiązek zapewnienia miejsc wszystkim absolwentom szkoły podstawowej spada na samorząd.
"Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu, odpowiada rada powiatu"
Projekt harmonogramu dostępny TUTAJ https://tiny.pl/7tqcg

Matura bez spinki – sprawdzone sposoby eliminowania stresu przed egzaminem
poniedziałek, 4 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Matura to wydarzenie niewątpliwie spektakularne i stresujące. Uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego podchodzą do niego bardzo różnie. Jedni panikują, inni spokojnie się uczą, powtarzają i są ogólnie pozytywnie nastawieni.

Stres przed maturą jest zjawiskiem absolutnie normalnym. Dodatkowo w tym roku szkolnym trudności mogą być też związane z wieloma niewiadomymi dotyczącymi organizacji i warunków przeprowadzania egzaminu maturalnego. Odczuwanie stresu zależy od tego, czy odbieramy go jako wyzwanie, czy przeszkodę. Napięcie może być dobrym źródłem energii, może dodawać siły, poprawiać koncentrację i mobilizować do podejmowania zadań.

Matura jest do zdania dla wszystkich, jeśli potrafimy wykorzystać posiadaną wiedzę i optymalny stres, który może stać się naszym sprzymierzeńcem.


Czytaj więcej
Słowo starosty bielskiego z okazji Narodowego Święta 3 Maja
piątek, 1 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Bielskiego
Szanowni Państwo

Przychodzi nam obchodzić Narodowe Święto 3 Maja i poprzedzające je Święto Pracy i Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Po raz pierwszy w naszej najnowszej historii będziemy je celebrować bez bezpośredniego kontaktu ze sobą w zaciszach domowych, a nie wypełnionych świątyniach i miejscach pamięci narodowej. Możemy jednak zrobić wszystko, by godnie upamiętnić każde z nich, a szczególnie 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Czytaj więcej
„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom.
czwartek, 30 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom. Z ich inicjatywy ruszamy z ofertą bezpłatnych korepetycji z różnych dziedzin wiedzy. Na naszej stronie FUNDUSZ.ORG pojawiła się zakładka „ZDOLNI DO POMOCY”. Można pod nią znaleźć krótkie notki o gotowych do pomocy stypendystach i absolwentach Funduszu. To uczniowie i studenci w różnym wieku ze wszystkich stron Polski. Interesują się różnymi dziedzinami i wiedzą na ich temat naprawdę dużo. Są też chętni do dzielenia się tą wiedzą, a przy okazji zarażają swoją pasją i entuzjazmem.


Czytaj więcej
Egzamin maturalny bez egzaminu ustnego
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


<1 2 3 4 5 6 >